107,6 FM

„Pokochajcie Afrykę! Uganda”

Już jutro, 3 czerwca, o godz. 18.30 zapraszamy na live organizowany przez ACN - Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Misja na Szewskiej. Gościem spotkania będzie Krzysztof Błażyca.

3 czerwca Kościół wspomina męczenników z Ugandy - św. Karola Lwangę i jego Towarzyszy. Krzysztof Błażyca miał okazję spotkać się z prawnukiem kabaki, który skazał ich na śmierć. Lecz opowieść o męczennikach będzie tylko punktem wyjścia do rozmowy o Ugandzie, gdzie dziennikarz był już nie raz. Podczas spotkania opowie o swoim doświadczeniu i spotkanych ludziach.

Krzysztof Błażyca jest dziennikarzem, fotoreporterem, redaktorem serwisu wiara.pl, pasjonatem Afryki, zaangażowany w działania Solidarity for Rural Development Organisation w Ugandzie oraz HAART  w Kenii - pomoc ofiarom handlu ludźmi. W Ugandzie otrzymał lokalne imię: Subi (tzn. nadzieja).

Jest także autorem książek-reportaży „Tego drzewa nie zetniesz. Historie z czarami w tle” oraz „Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy”. Ta ostatnia to  zapis wspomnień świadków i uczestników ponad dwudziestoletniego konfliktu pomiędzy Bożą Armią Oporu a wojskami rządowymi. Książka otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego 2017 oraz Grand Prix Mediatravel 2017.

Dziennikarz sam o sobie pisze tak:

„Afryką” - słowo klucz - zajmuję się od lat. Najbliższe są mi tematy społeczne, projekty rozwojowe, misje... Tu zawsze jest „coś” do zrobienia.
Formą wyrazu - reportaż, fotografia oraz praktyczne działania...
Moim mottem są słowa kardynała Charles'a Lavigerie, założyciela Ojców Białych Misjonarzy Afryki: POKOCHAJCIE AFRYKĘ!

Link do wydarzenia TUTAJ. Serdecznie zapraszamy!

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama