107,6 FM

Co w numerze? #22

Mężczyźni wrócili do Piekar! O pielgrzymce do Matki Bożej Piekarskiej przeczytasz w nowym, 22. numerze "Gościa Katowickiego". Jest też o zabójstwie, do którego doszło pod Rybnikiem.

Jesteśmy z powrotem! Mężczyźni wrócili w ostatnią niedzielę maja na piekarskie wzgórze - choć jeszcze w niepełnym składzie. Z powodu pandemii obowiązywał limit miejsc. W naszej relacji - m.in. o słowach abp. Wiktora Skworca i tegorocznego piekarskiego kaznodziei, abp. Stanisława Gądeckiego.

Ksiądz Walenty, wikary z Rybnika, zobaczył, że raczej nie ucieknie. Wrzucił bursę z konsekrowaną hostią do dziupli dębu. Napastnicy dopadli go w lesie 2 km dalej i zamordowali. Dzisiaj miejsce jego śmierci to Studzienka. Tam, gdzie przez lata był ukryty Najświętszy Sakrament, stoi teraz kościół Bożego Ciała. Więcej o uroczym sanktuarium w Jankowicach Rybnickich w tekście "Dąb jak tabernakulum".

Sejmik śląski przyjął oświadczenie "Dom rodzinny - bezpieczna przystań", w którym zadeklarował pomoc każdej rodzinie, która swój los i historię związała z regionem. Sesja sejmiku była jednym z wydarzeń XIV Metropolitalnego Święta Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama