107,6 FM

Skradziono relikwie św. Brata Alberta

Z sanktuarium św. Józefa w Krakowie-Podgórzu złodzieje ukradli relikwiarz św. Brata Alberta.

Relikwiarz przechowywany był w ołtarzu Apostołów Miłosierdzia w kościele św. Józefa. O jego kradzieży parafia podgórska poinformowała na Facebooku, prosząc o udostępnianie informacji.

Skradziony relikwiarz podobny jest do tego, który widnieje na zdjęciu. Umieszczona jest na nim postać św. Brata Alberta.

"Zwracajmy uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, które przebywają w naszym kościele i reagujmy. Módlmy się o nawrócenie i opamiętanie dla sprawcy" - apelują gospodarze świątyni.

Ołtarz Apostołów Miłosierdzia znajduje się tuż przed wyjściem z neogotyckiej świątyni. Poświęcony jest trzem krakowskim świętym - Janowi Pawłowi II, br. Albertowi Chmielowskiemu i s. Faustynie Kowalskiej. Został wykonany w 2014 r. jako wotum wdzięczności Bogu za kanonizację polskiego papieża. Dolna część ołtarza, neogotycka, pochodzi  z 1909 roku. W centralnym miejscu umieszczony jest obraz św. Jana Pawła II, po bokach znajdują się figury św. Brata Alberta i św. Faustyny Kowalskiej. Umieszczone są tutaj także relikwie świętych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama