107,6 FM

Pożyczka czy kredyt na wakacje - co jest korzystniejsze?

Oferty największych firm pożyczkowych są niezwykle rozbudowane. Obejmują już nie tylko pożyczki na remont czy kupno nowego samochodu, ale także finansowanie wakacji. Do kogo dedykowany jest ten sposób finansowania wczasów? Czy warto w ogóle zastanawiać się nad takim rozwiązaniem? A może lepiej wziąć pod uwagę kredyt w tradycyjnym banku?

  1. Pożyczka na wakacje - czym się charakteryzuje?
  2. Kredyt - co to jest?
  3. Pożyczka na wakacje czy kredyt - na co warto się zdecydować?
  4. Kredyt - jak znaleźć ciekawą ofertę?
  5. Za co pojechać na wakacje? - niełatwa decyzja

Wydawać by się mogło, że finansowanie wakacji z kredytu to już kompletna fanaberia, jednak w obecnych czasach bardzo dużo osób żyje na kredyt i nie widzą w tym nic złego, zwłaszcza jeśli doskonale sobie radzą ze spłatą wszelkich zadłużeń. Duża liczba tych właśnie osób uważa, że znacznie lepiej wychodzi spłacanie kredytu, niż odkładanie na wakacje z własnej pensji. Na wakacje z własnej pensji można pojechać za kilka miesięcy, zaś na wczasy za pożyczkę praktycznie od ręki.

Pożyczka na wakacje - czym się charakteryzuje?

Wiele razy natykamy się na osoby, które pomimo urlopu, nie wyjeżdżają nigdzie. Zostają w domu, nie zwiedzają, nie spędzają ani czasu nad morzem, ani w górach, ani za granicą. Zazwyczaj powodem tego jest brak odpowiednich środków finansowych. Bardzo dobrym wyjściem jest pożyczka gotówkowa od firmy zajmującej się udzielaniem pożyczek. Pożyczka na wakacje to jeden z typów usług zaraz obok pożyczki na samochód, pożyczki na remont, pożyczki na komputer i wielu innych.

Czego wymagają od nas firmy pożyczkowe? Wystarczy mieć ukończone 18 lub 21 lat oraz posiadać obywatelstwo polskie. Poza tym, pożyczka jest dostępna prawie dla każdego człowieka. Niezbędne jest, oczywiście, posiadanie ważnego dowodu osobistego, jak i stałego adresu zameldowania. Chwilówka na wakacje to strzał w dziesiątkę, jeśli widzimy, że comiesięczne odkładanie pewnej sumy pieniędzy po prostu nam nie wychodzi.

Pożyczka ratalna na wakacje to fantastyczny sposób na spędzenie czasu z rodziną oraz na odpoczynek od codziennych obowiązków. Ten typ pożyczki można śmiało rozłożyć na raty, by nie musieć przejmować się zbyt dużą jednorazową spłatą, jak w przypadku chwilówek.

Kredyt - co to jest?

Kredyt jest pożyczką otrzymywaną z tradycyjnego banku. Ten produkt finansowy jest niezwykle trudny do otrzymania, gdyż wiąże się z wieloma formalnościami, a także bardzo  długim czasem oczekiwania na akceptację wniosku oraz na wydanie wnioskowanej kwoty. Umowa kredytowa powinna być zawarta na piśmie, a w każdej z nich musi zostać zawarty cel pożyczki. Ponadto, w przypadku udzieleniu kredytu, brane pod uwagę są także odsetki, prowizje oraz wszelkie opłaty, do jakich zobowiązany jest pożyczkobiorca.

Pożyczka na wakacje czy kredyt - na co warto się zdecydować?

Wiele osób zastanawia się, co ostatecznie będzie lepszym rozwiązaniem - kredyt na wakacje czy pożyczka? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujemy pieniędzy natychmiast, czy możemy na pożyczkę poczekać. W przypadku, jeśli mamy więcej czasu i nie straszne są dla nasz formalności, śmiało możemy starać się o pożyczkę w tradycyjnym banku, gdzie zazwyczaj wszystkie zasady są podane wyraźnie czarno na białym.

Jeśli jednak czas nas goni, urlop tuż tuż, a my nadal nie mamy pieniędzy, by zarezerwować wymarzoną wycieczkę, warto postarać się o pożyczkę w specjalnej instytucji, która może udzielić na kredytu od ręki. Pożyczkę tę można rozłożyć na raty i spłacać na bardzo podobnych zasadach, jak kredyt wzięty w tradycyjnym banku. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż można wypełnić wniosek przez Internet, wiąże się z tym minimalna ilość formalności, a ponadto pieniądze mogą zawitać na naszym koncie jeszcze tego samego dnia. Ciekawe kredyty można znaleźć na stronie https://www.get-money.pl/banki/kredyty-gotowkowe.

Kredyt - jak znaleźć ciekawą ofertę?

Ciekawe oferty kredytów znajdziemy praktycznie w każdym banku. Warto jednak bardzo dokładnie sprawdzić poszczególne oferty, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie ich porównanie z pomocą rankingów, takich jak ten: https://www.get-money.pl/aktualności/banki/ranking-pożyczek-gotówkowych-top-10. Pomagają one podjąć ostateczną decyzję, gdyż to właśnie tam znajduje się kompendium wiedzy dotyczącej kredytów z wszystkich najpopularniejszych banków w naszym kraju.

Za co pojechać na wakacje? - niełatwa decyzja

Pożyczka na wakacje, niezależnie z jakiego źródła (tradycyjny bank, czy firma pożyczkowa) to bardzo dobre rozwiązanie. Przede wszystkim z pomocą takiej pożyczki można jechać gdziekolwiek chcemy, bez oglądania się za siebie. Kredyt wzięty z rozwagą nie będzie zaprzątał nam głowy, dzięki czemu wakacje spędzimy spokojnie, relaksując się, odpoczywając i nie marząc, a spełniając marzenia. Bez kredytu pewnie wiele osób nie wyjeżdżałoby na wakacje, dlatego jest to świetne rozwiązanie. Zamiast odkładać po kilkaset złotych miesięcznie, które zawsze gdzieś umykają i wydawane są na pilniejsze rzeczy, warto postarać się o pożyczkę i cieszyć słońcem na egzotycznej plaży.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama