107,6 FM

Rusza I Ogólnopolskie Forum Charis

W najbliższą sobotę 19 czerwca rusza I Ogólnopolskie Forum Charis. Ze względu na obostrzenia pandemiczne odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w Łodzi (gospodarzem spotkania jest abp Grzegorz Ryś) i za pośrednictwem transmisji online.

CHARIS, czyli dosłownie łaska lub „strumień łaski” to powołana przez papieża Franciszka służba koordynująca wszystkie grupy i wspólnoty charyzmatyczne istniejące w Kościele katolickim. Zainicjowała swą działalność przed dwoma laty w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zastępując dotychczas działające służby funkcjonujące przy Watykanie. CHARIS to także idea i perspektywa funkcjonowania grup, wspólnot i federacji wspólnot charyzmatycznych.

Podczas I Ogólnopolskiego Forum CHARIS wysłuchamy wykładu asystenta kościelnego służby o. kard. Raniero Cantalamessy pt. „Odnowa charyzmatyczna w służbie dla całego Kościoła” i Pino Scafuro, moderatora CHARIS International.

Konferencje wygłoszą m.in.: ks. Artur Potrapeluk, o. Bogdan Kocańda, o. Jacek Dubel, Antoni Tompolski i Karol Sobczyk (sekretariat NE Kraków i wspólnota „Głos na Pustuyni”), a homilię podczas uroczystej Mszy św. wygłosi abp Grzegorz Ryś. Modlitwę dziękczynienia poprowadzi Marcin Zieliński ze wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic.

Więcej szczegółów na stronie https://sluzebneprzywodztwo.org/plan-forum/ 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama