107,6 FM

Łukasz Goik: Nominacje do nagród im. Kiepury świadczą o aktywności Opery Śląskiej w pandemii

– Nominacje do nagród im. Jana Kiepury świadczą o aktywności Opery Śląskiej w pandemii – powiedział w Radiu eM dyrektor opery Łukasz Goik. Wczoraj (14 czerwca) ogłoszono nominacje do tego prestiżowego wyróżnienia.

Opera Śląska otrzymała 5 nominacji w XV edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Są one jedynymi w Polsce wyróżnieniami przyznawanymi teatralnymi środowisku muzycznemu. Jak podkreślił Łukasz Goik, bytomskiej operze udało się w ciągu ostatniego roku, w pandemii, podjąć współpracę z telewizją, a także zorganizować spektakle, do których w innych warunkach pewnie by nine doszło. Jako przykład podał „Callas. Master Class” – spektakl teatralno-muzyczny, który w normalnych warunkach byłby zapewne w wersji operowej.

– W operze zmienia się widownia – zauważył gość Radia eM, wyjaśniając, że kiedyś większy udział wśród widzów mieli mieszkańcy Bytomia i okolic, dziś pojawia się wiele osób z dalszych strony. Z kolei wśród tych, którzy są widzami online, są także osoby np. ze Stanów Zjednoczonych.

Jako trudne i ważne wyzwanie określił dyrektor Opery Śląskiej przygotowanie premiery baletowej „Sól ziemi czarnej”, opartej na kanwie filmu Kazimierza Kutza o tym samym tytule. Reżyseruje ją Artur Żymełka, a premiera odbędzie się w najbliższą sobotę (19.06).

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.