107,6 FM

Grażyna Witkowska: W Śląskiem spisała się dotąd 1/3 ludności. W teren ruszają rachmistrze

W woj. śląskim spisała się dotąd 1/3 ludności w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 - powiedziała w Radiu eM Grażyna Witkowska, z-ca dyrektora Urzędu Statystycznego w Katowicach. Od jutra (23.06) rachmistrze spisowi będą mogli odwiedzać nas w domach, by dokonać spisu.

Grażyna Witkowska wyjaśniła, że z powodu pandemii, do tej pory rachmistrze kontaktowali się wyłącznie telefonicznie. Teraz będą mogli osobiście odwiedzić spisywane osoby, choć ostateczna decyzja, czy wybiorą taką formę, czy telefoniczną, będzie należała do nich. Każdy ma możliwość zweryfikowania danych rachmistrza poprzez stronę internetową lub telefonicznie pod nr. 22 279 99 99.

Z-ca dyrektora Urzędu Statystycznego w Katowicach przypomniała, że obowiązek spisania się samemu (poprzez Internet lub infolinię) ciąży na każdym zameldowanym w Polsce. Jeśli ktoś tego sam nie zrobi, skontaktuje się z nim rachmistrz, któremu nie będzie można odmówić udzielenia odpowiedzi, pod groźbą kary wymierzonej przez sąd. Jednocześnie dodała, że dla samospisujących się przygotowano loterię, w której można wygrać samochód i inne nagrody.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy