107,6 FM

Dziś Dzień Ojca

Pamiętajcie o życzeniach, prezentach i modlitwie w intencji swoich ojców.

Po raz pierwszy Dzień Ojca obchodzono w Stanach Zjednoczonych. Miało to miejsce dokładnie 19 czerwca 1910 r.

Twierdzi się, że pomysłodawczynią obchodów była Sonora Smart Dodd, mieszkanka stanu Washington. Jej tata po śmierci mamy samodzielnie wychował szóstkę dzieci.

Lyndon Baines Johnson, ówczesny prezydent USA ustanowił ten dzień świętem narodowym. Od tamtego czasu w USA Dzień Ojca jest obchodzony w trzecią niedzielę czerwca. W Polsce dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca i nadal jest w cieniu Dnia Matki.

Przeczytaj także:

Wzrasta świadomość tego, jak ważni w życiu dziecka, od chwili jego urodzenia, są ojcowie. Szczególną rolę do odegrania mają ojcowie wcześniaków przebywających na oddziałach intensywnej terapii.Pielęgnacja noworodka, dowożenie jedzenia czy mleka mamy - również w środku nocy, i kangurowanie, czyli przytulanie dziecka - to zadania ojców, kiedy ich nowo narodzone dziecko jest w szpitalu.

Życzymy wszystkim ojcom – szczęśliwego i długiego życia, radości z patrzenia na sukcesy małe i duże swoich dzieci, cierpliwości w towarzyszeniu im w sytuacjach porażek, pomyłek i trudnych wydarzeń, pogodnych oczu i uprzejmości, oraz tego by św. Józefa był dla każdego z nich zawsze wsparciem. Oby żaden z was nie stał się powodem łez, cierpienia lub samotności dla waszych dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama