107,6 FM

Caritas Polska: W lipcu wolontariusze pojadą na grecką wyspę Lesbos, by pomagać uchodźcom

W lipcu 11 wolontariuszy Caritasu Polska pojedzie na Lesbos, gdzie będą pomagać uchodźcom w jednym z ognisk światowego kryzysu migracyjnego. Zajmą się dystrybucją żywności i pracą z dziećmi, organizując dla nich zajęcia i ucząc je angielskiego.

Wolontariusze mają od 18 do 34 lat. Są wśród nich maturzyści, studenci, osoby pracujące zawodowo, np., tłumacze, urzędnicy państwowi czy wykładowcy akademiccy.

Koordynatorka wolontariatu w Caritasie Polska Marta Dobrzyńska zaznacza, że mają za sobą wiele doświadczeń wolontariackich w różnych placówkach Caritasu i w innych organizacjach charytatywnych. Do wyjazdu na Lesbos wolontariusze przygotowywali się na specjalnym szkoleniu.

Caritas Polska apeluje o pomoc w realizacji programów wspierających uchodźców. Działania krajowe są prowadzone m.in. dzięki dotacjom z Funduszu Azylu Migracji i Integracji i z budżetu państwa, ale wiele inicjatyw pomocowych jest finansowanych z pieniędzy własnych organizacji, pochodzących z wpłat darczyńców.

Osoby chcące wspomóc działania Caritasu Polska na rzecz uchodźców mogą to zrobić, wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: UCHODŹCY). 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama