107,6 FM

Jak dopasować stolik kawowy do wyposażenia salonu?

Stolik kawowy to mebel absolutnie niezastąpiony w każdym salonie. Podajemy na nim kawę, deser, tutaj odkładamy książki, notatki, pod ręką mamy planszówki lub pilota do telewizora. W końcu tutaj często także ustawiamy świeże kwiaty. Jak sprawić, aby stolik idealnie pasował do wnętrza?

Podwójne wymagania

Od stolika kawowego musisz oczekiwać jednocześnie dwóch rzeczy. Przede wszystkim musi on być idealnie dobrany do sofy lub narożnika czy fotela, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym. Stolik nie może być za wysoki ani za niski, zbyt mały nie pomieści wszystkich potrzebnych elementów, zbyt duży będzie powodował wrażenie niespójności przestrzeni, braku harmonii. Dopasowanie stolika do kompletu wypoczynkowego jest więc absolutnie kluczowe.

Jednocześnie stolik musi tworzyć spójną całość także z pozostałymi elementami aranżacji. Jest to jeden z tych dodatków, który daje ci całkiem spore możliwości stylizacyjne. Może harmonijnie się wtapiać w całą aranżację, a równie dobrze możesz go wykorzystać jako jeden z elementów wprowadzających kontrast i dynamikę do przestrzeni. Warto więc na początku zastanowić się, jaki finalnie efekt chcesz osiągnąć i z tym wyobrażeniem przystąpić do poszukiwania idealnego stolika.

Bogata oferta – niełatwy wybór

Producenci stolików kawowych mają bardzo bogata wyobraźnię. Wystarczy zajrzeć do Miloo Home https://www.miloohome.pl/meble-do-wnetrz/stoliki.html, aby się przekonać, jak różne modele stolików kawowych masz do wyboru. Tutaj znajdziesz już bardzo dobrze wyselekcjonowane propozycje, a i tak będą one się od siebie radykalnie różnić. Modne są zarówno stoliki w stylu industrialnym i skandynawskim, cechujące się maksymalną prostotą, jak i piękne kosze w szklanym lub metalowym blatem, które idealnie prezentują się we wnętrzach glamour. Uwagę zwracają oczywiście także stoliki z drewnianymi blatami o nieregularnych kształtach, które do najbardziej minimalistycznego i nowoczesnego wnętrza wprowadzają bardzo ciekawy kontrast. Uwagę z pewnością zwracają również stoliki z marmurowym blatem. Jest tutaj dużo zabawy geometrycznymi formami, nieoczywistymi połączeniami. Chętnie wybierane są także stoliki o różnych wymiarach tworzące spójny zestaw.

Jak wybrać odpowiedni stolik?

Przy wyborze stolika pamiętać trzeba o kilku praktycznych aspektach. Przede wszystkim gabaryty stolika powinny być dostosowane do wielkości salonu, jak i samej kanapy, czy narożnika. Stolik powinien sięgać mniej więcej wysokości tego mebla. Może być dosłownie kilka centymetrów niższy. Optymalne wymiary, jeśli chodzi o wysokość, wynoszą od 40 do 55 cm. Ważna jest także odległość stolika od kompletu wypoczynkowego. Dobrze, aby można było zachować minimum 45 cm odstępu między jednym a drugim meblem. Dzięki temu korzystanie z jednego i drugiego nie będzie sprawiało problemu, a i zachowane zostanie swobodne przejście.  Jeśli dysponujesz mniejszym salonem, rozważ zakup stolika  z dodatkową półką bądź szufladą. Zyskasz w ten sposób dodatkowe miejsce na przydatne akcesoria, książki, gazety.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama