107,6 FM

Śląskie. „Od tragedii do cudu” - spotem filmowym śląska policja uświadamia, że niebezpieczeństwa w ruchu drogowym nie można przewidzieć

Wielkimi krokami zbliża się już ten upragniony dzień. Początek wakacji, bo o nim mowa, nastąpi już w najbliższy piątek [25.06.2021]. Policjanci śląskiej drogówki przygotowali materiał filmowy ku przestrodze. Spot pod nazwą „Od tragedii do cudu” uświadamia, że niebezpieczeństwa w ruchu drogowym nie można przewidzieć.

Rozpoczynający się za dwa dni sezon urlopowy to czas wytężonej pracy dla policjantów wydziału ruchu drogowego,  którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Ponieważ zarówno kierowcy, jak i piesi łamią przepisy drogowe i nie zachowują należytej ostrożności. Śląscy policjanci  wystosowali specjalny apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego, przypominając, że nikt nie jest pod specjalną ochroną, a zachowania innych użytkowników dróg stanowią dla nas niewiadomą. Często tragiczną w skutkach. Cuda zdarzają się niezwykle rzadko.
Więcej o tym w relacji  Justyny Stolfik- Bindy:

Ubiegłoroczne wakacje to nie tylko cuda. Grubo powyżej 9300 zdarzeń, ponad 500 wypadków, w których 42 osoby zostały zabite, a 644 ranne to rzeczywistość. 71 ofiar wypadków to dzieci i młodzież, która nie ukończyła 18 roku życia. Każdego dnia na śląskich drogach poszkodowany był tak młody człowiek. Okres kanikuły to czas laby, ale nie czas na odpoczynek od troski o naszych milusińskich!

Od tragedii do cudu
Śląska Policja

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama