107,6 FM

Odmień taras i elewację domu w spójny sposób - kamień na taras, schody i elewacje budynku

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dom wyglądał dobrze również z zewnątrz, zadbaj o jego elewację i pomyśl nad efektownymi schodami i tarasem. Niech tworzą spójną kompozycję! Rozważasz zastosowanie kamienia naturalnego? Sprawdź, czy to dobry wybór!

Dlaczego warto postawić na kamień naturalny?

Choć płytki z kamienia naturalnego nie należą do najtańszych materiałów, to mają dużo zalet, wśród których można wymienić chociażby niezwykle elegancki, ponadczasowy wygląd. Dla wielu osób istotne jest również to, że nie ma dwóch takich samych produktów z kamienia, ponieważ każdy z nich ma niepowtarzalną strukturę i rysunek żył. Niezwykła uroda kamienia naturalnego to jedno, ale trzeba pamiętać też o tym, że jest on niezwykle trwały i odporny na działanie bardzo wysokich i niskich temperatur, a w dodatku nie odpada po przyklejeniu. Oprócz tego, nie ma niebezpieczeństwa, że ktoś może poślizgnąć się na tarasie z posadzką wyłożoną płytkami z kamienia naturalnego.

Kamień podkreśli urok zieleni

Warto zaznaczyć, że kamień naturalny wyjątkowo efektownie podkreśla piękno zieleni, dlatego kamienne płytki na elewacji, schodach i na tarasie sprawiają, że ogród prezentuje się jeszcze lepiej. Weź pod uwagę też to, że kamień naturalny pasuje zarówno do klasycznej, jak i do nowoczesnej architektury. Nieważne też, w jakim stylu utrzymany jest Twój ogród. Nawet skromny ogródek będzie sprawiać wrażenie wyrafinowanego i ekskluzywnego, jeśli tłem dla niego będzie kamień. 

Wygląd elewacji i tarasu powinien harmonizować z otoczeniem, dlatego przemyśl też kwestię wyboru rodzaju płytek z kamienia naturalnego. Mogą być z granitu, trawertynu, marmuru, wapienia lub łupku, jednak najważniejsze jest to, by całość aranżacji była przemyślana. Wykorzystaj to, że kamień naturalny występuje w wielu kolorach i ma różnorodne użylenie i znajdź ofertę, która idealnie wpisze się w Twoje oczekiwania. Odwiedzając Klink.pl - sklep z płytkami kamiennymi i ceramicznymi, na pewno trafisz na propozycję w sam raz dla Ciebie!

Odmień taras i elewację domu w spójny sposób - kamień na taras, schody i elewacje budynku

Osiągnij jak najlepszy efekt, dzięki kilku wskazówkom!

Z pewnością wybór kamienia na schody, taras i elewację budynku nie należy do łatwych. Jedną z ważniejszych kwestii jest barwa kamienia. Można zauważyć, że kolor szary, który jest niezwykle popularny w przypadku aranżacji wnętrz, świetnie sprawdzi się także na zewnątrz budynku. Jeśli szary kolor kojarzy Ci się z nudą i pospolitością ulic, to koniecznie przyjrzyj się jasnoszarym płytkom kamiennym. Wyróżniają się szlachetnością i elegancją! Idealną propozycją dla Ciebie mogą być płytki z wyrazistym rysunkiem lub te łączące szarość z innymi kolorami, w tym także z ciepłymi, na przykład beżami lub pomarańczowym. Interesującą opcją są też płytki kamienne w piaskowych odcieniach. Bądź ostrożny z intensywnymi kolorami, takimi jak czerwony lub niebieski, zwłaszcza jeśli nie masz profesjonalnie przygotowanego projektu aranżacji.

Odmień taras i elewację domu w spójny sposób - kamień na taras, schody i elewacje budynku

Efekt, który utrzyma się przez całe dekady

Warto zainwestować w kamień na taras, schody i elewację, który ma modny, a jednocześnie dość uniwersalny design. W końcu nie będziesz go wymieniać co rok lub dwa. Płytki z kamienia naturalnego mogą wyglądać doskonale nawet po 20 latach od ich położenia! Masz wątpliwości co do tego, jak wykonać montaż płytek? Przeczytaj artykuł Montaż płytek tarasowych. Taras wentylowany czy płytki montowane na klej? i znajdź odpowiedzi na swoje pytania!

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama