107,6 FM

Przewodniczący KEP: Życzę spokojnego odpoczynku wakacyjnego

Z okazji kończącego się roku szkolnego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i uczniom za wysiłek wkładany w naukę podczas pandemii. "Życzę spokojnego odpoczynku wakacyjnego" - zaznaczył.

W informacji przekazanej PAP przez biuro prasowe Episkopatu abp Gądecki w imieniu KEP wyraził uznanie dla pracy nauczycieli i wysiłku podejmowanego w minionym roku szkolnym przez kadrę pedagogiczną, uczniów oraz ich rodziców.

"Chciałbym podziękować w szczególności za wysiłek wkładany w nauczanie zdalne i hybrydowe podczas pandemii. Uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom dziękuję za wytrwałość i cierpliwość w dostosowywaniu się do nowych warunków nauki" - podkreślił abp Stanisław Gądecki.

Życzył wszystkim, aby przyszłość nie była już zakłócana epidemią, lękiem o zdrowie i życie oraz niepokojami społecznymi, żeby każdy mógł "wypocząć fizycznie, psychicznie i duchowo".

Abp Gądecki zachęcił też do korzystania z niedzielnej eucharystii i "wychwalania Pana Boga podczas podziwiania przyrody czy spotkań z przyjaciółmi w czasie wakacji".

"Niech ona stanie się źródłem pokoju w sercu każdego z nas" - dodał.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama