107,6 FM

Całe życie noszę okulary - jak zacząć korzystać z soczewek?

Okulary korekcyjne pozwalają na zredukowanie rozmaitych wad wzroku. Jest to metoda bardzo komfortowa i skuteczna, jednak sporo osób decyduje się zamienić okulary korekcyjne na soczewki kontaktowe. Wówczas należy pamiętać o najważniejszej zasadzie - nie wolno samodzielnie dokonywać zakupu soczewek, sugerując się parametrami optycznymi szkieł okularowych. Konieczne jest skontaktowanie się z okulistą lub optometrystą, który dopasuje odpowiednie soczewki, bo ich moc optyczna nie zawsze jest taka sama, jak w przypadku okularów.

Jak zamienić okulary na soczewki?

Wielu użytkowników okularów planuje przejść na soczewki kontaktowe. Jednak nie jest po prostu kwestia przeniesienia recepty okularowej na soczewki kontaktowe. Jeśli myślisz o przejściu ze zwykłych okularów do soczewek kontaktowych, musisz najpierw odwiedzić optometrystę. Przeprowadzi on profesjonalne badanie wzroku i zaleci rodzaj oraz markę soczewek kontaktowych, które będą najlepsze. Test pozwoli optometryście ocenić przede wszystkim, czy soczewki kontaktowe będą odpowiednim rozwiązaniem dla zredukowania problemów ze wzrokiem. Przed założeniem pierwszych okularów konieczne było wykonanie niezbędnych badań i określenie parametrów optycznych szkieł https://www.wokularach.pl/jakie-szkla-do-okularow-wybrac . Podobny proces powinien poprzedzić wybór soczewek kontaktowych - także wtedy, gdy nie jest to pierwsza metoda korekcji wzroku i nosimy już okulary.

Istnieje wiele miękkich soczewek kontaktowych i twardych soczewek kontaktowych - i to właśnie optometrysta będzie w stanie doradzić, która opcja będzie najlepsza dla twoich oczu. Miękkie soczewki są bardziej powszechne i mogą skorygować takie wady wzroku jak krótkowzroczność, nadwzroczność, niewyraźne widzenie spowodowane wiekiem(prezbiopię). Twarde soczewki są sztywne i bardziej "oddychające", co może zmniejszyć ryzyko infekcji oka. Badanie wzroku umożliwi również optometryście określić parametry optyczne soczewek kontaktowych. Mowa o takich parametrach jak moc refrakcji każdej gałki ocznej, który opisuje wielkość korekcji wzroku. Badanie pokaże również szereg innych pomiarów, takich jak krzywa bazowa (BC) i średnica (DIA) każdej soczewki, które pomagają zapewnić ścisłe  przyleganie soczewki do kształtu oka. Optometrysta doradzi również, jak prawidłowo dbać o soczewki i przechowywać je, jak je założyć i usunąć oraz wszystko, co należy wiedzieć o kondycji oczu w odniesieniu do noszenia soczewek.

Jeśli chodzi o poprawianie wzroku, komfort noszenia soczewek kontaktowych jest jednym z kluczowych problemów. W przypadku zamiany okularów korekcyjnych na soczewki (lub odwrotnie) mogą wystąpić drobne problemy, takie jak bóle głowy lub zawroty głowy. Może potrwać kilka dni lub nawet tygodni, aby dostosować się do tej zmiany. W takim przypadku optometrysta określi, czy wskazana jest inna recepta lub zmiana w dopasowaniu soczewek.

O czym jeszcze należy pamiętać?

 

Całe życie noszę okulary - jak zacząć korzystać z soczewek?

Nasz tryb życia ma ogromne znaczenie na to, czy zdecydujemy się na soczewki jednodniowe, czy wielokrotnego użytku. Soczewki jednorazowego użytku sprawdzają się u osób o wrażliwych oczach, a także w tych sytuacjach, gdy nie ma możliwości czyszczenia soczewek i ich przechowywania. To także idealna opcja dla tych, którzy używają soczewek jedynie okazyjnie. Z kolei soczewki o dłuższym trybie użytkowania sprawdzają się wtedy, gdy możliwe jest odpowiednie zadbanie o soczewki. Każdy ze wspomnianych rodzajów soczewek, a także wszystkich potrzebnych akcesoriów można zakupić w sklepie Bezokularow.pl , gdzie poza atrakcyjnymi cenami można liczyć na ekspresową wysyłkę i program lojalnościowy dla stałych klientów.

Osoby zamieniające okulary korekcyjne na soczewki muszą wypracować odpowiednie nawyki związane z użytkowaniem soczewek kontaktowych. Przede wszystkim należy w odpowiedni sposób zakładać i zdejmować soczewki, zawsze wykonując te czynności czystymi rękami. W przypadku soczewek jednodniowych sprawa jest bardzo prosta - soczewki wyrzucamy i zakładamy następną parę. Jeśli natomiast używane są soczewki o dłuższym trybie noszenia, soczewki po zdjęciu należy przemyć w specjalnym płynie oraz przechowywać w pojemniczku.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama