107,6 FM

Śląskie. W sobotę mobilny punkt szczepień w Żywcu, w niedzielę w Rybniku

Mobilne punkty szczepień, gdzie bez wcześniejszej rejestracji można zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, odwiedzą w weekend kolejne miejscowości woj. śląskiego. W sobotę [26.06.2021] Żywiec, a w niedzielę [27.06.2021] Rybnik.

W sobotę [26.06.2021] zlokalizowany na rynku w Żywcu mobilny punkt szczepień będzie czynny od 10.00 do 18.00, a w niedzielę [27.06.2021] punkt na rybnickim rynku – między 14.00 a 20.00. W każdym z punktów na chętnych będzie czekać po 500 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

"Kończy się rok szkolny. Rozpoczyna okres wakacji. To bardzo dobry moment, aby przyjąć teraz jednodawkową szczepionkę i zyskać odporność jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem. Nie tylko ułatwi to podróżowanie, ale też zapewni bezpieczeństwo nam samym oraz pozwoli w pełni cieszyć się wypoczynkiem. Zachęcam mieszkańców do odwiedzenia w ten weekend mobilnych punktów szczepień" – powiedział w piątek wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Na szczepienie nie trzeba się rejestrować. Wystarczy przyjść i okazać dowód osobisty.

"Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione i przeszkolone, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację" – informuje rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przypominają także, że 1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień, realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać nagrody pieniężne, samochód czy np. hulajnogę.

Aby wziąć udział w akcji, należy w pełni zaszczepić się przeciw COVID-19 dowolnym preparatem dostępnym w Polsce i do 30 września zarejestrować się w loterii. Można to zrobić przez bezpłatną infolinię 989, stronę internetową pacjent.gov.pl, SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880-333-333, a także przez pobliski punkt szczepień. Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań i regulamin, dostępne będą od 1 lipca na stronie www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama