107,6 FM

Beata Białowąs: Rok Górali ma pokazać bogactwo kultury i zachęcić do przyjazdów w góry

– Rok Górali ma pokazać bogactwo kultury i zachęcić do przyjazdów w góry – powiedziała w Radiu eM Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego. Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Górali przez Sejmik Woj. Śląskiego.

Beata Białowąs przypomniała, że w ubiegłym roku Związek Podhalan obchodził 100-lecie istnienia, ale z powodu pandemii nie mógł świętować, dlatego zwrócił się z propozycją ogłoszenia Roku Górali. Zachęciła do odwiedzania gmin górskich i uczestniczenia w całym szeregu wydarzeń, które oferują górale śląscy i żywieccy.

Goszcząca w „Rozmowie poranka” Radia eM członkini zarządu województwa zwróciła też uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. Podkreśliła, że ich wyartykułowaniu ma służyć Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który zebrał się na swojej drugiej sesji w ub. piątek (25.06) w trybie hybrydowym. Przypomniała, że do 9 lipca trwa nabór wniosków w ogłoszonym przez Zarząd Województwa Śląskiego konkursie ofert na zadania publiczne, dotyczące działalności na rzecz osób niepełnosprawnych „Śląskie dla niepełnosprawnych II”.

Przed dzisiejszą sesją absolutoryjną Sejmiku Woj. Śląskiego powiedziała, że zarząd nie obawia się dyskusji i pytań, na które chętnie odpowie. Jak zaznaczyła, debata może pokazać, jak wiele w województwie zostało zrobione.

Dziś też Sejmik Województwa Śląskiego ma przeznaczyć 2 mln złotych na pomoc dla gmin jurajskich, które poniosły straty, udzielając wsparcia dla przedsiębiorców w okresie pandemii – zapowiedziała Beata Białowąs.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..