107,6 FM

Andrzej Sośnierz: Musimy nadrabiać zaległości z pandemii, a nie więcej odpoczywać

Musimy nadrabiać zaległości z pandemii, a nie więcej odpoczywać – taką opinię wyraził w Radiu eM Andrzej Sośnierz, poseł, polityk Porozumienia, odnosząc się do prac nad ustawą, która ma uporządkować handel w niedzielę, zwłaszcza pracę sklepów deklarujących się jako placówki pocztowe.

Śląski polityk podkreślił, że po okresie pandemii mamy dużo do nadrobienia w gospodarce i dużo niewielkich sklepów ma sporo strat do odrobienia. Jego zdaniem nie możemy sobie więc pozwolić na mnożenie okazji do odpoczynku i nie pracowania.

Andrzej Sośnierz wyjaśnił, że przed 2 miesiącami wystąpił z klubu parlamentarnego Zjednoczonej Prawicy, ale pozostaje członkiem Porozumienia, z dwójką innych posłów stworzył koło poselskie Polskie Sprawy. Do odejścia z PiS skłoniła go m.in. jego krytyczna ocena rozwiązań dotyczących służy zdrowia, zawartych w projekcie Polski Ład. Wyraził obawę, że scena polityczna ugruntuje się wokół podziału na dwie główne partie: PO i PiS, z których pierwsza nie ma programu i nie słychać go także w ustach Donalda Tuska, a druga to „wierzący socjaliści”, jak określił Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..