107,6 FM

Bogumił Sobula: Można się zastanawiać, czy organizować obozy harcerskie

Już ponad 4 tysiące uczestników obozów harcerskich i młodzieżowych zostało ewakuowanych z powodu zagrożenia burzami. Harcerze z Katowic i Rudy Śląskiej kontynuują letni wypoczynek min. dzięki wsparciu samorządów.

 

-Jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu, skuteczności i intuicji kadry dowodzącej obozem - podkreślił wiceprezydent Katowic komentując ewakuację w miejscowości Wenecja, gdzie przebywała miedzy innymi pochodząca z Katowic 10 Harcerska Drużyna Żeglarska. Poprzez skoordynowane dobre działania i właściwą postawę dzieci nie przeżyły szoku, dalej chcą być razem, a prezydent  Katowic podjął decyzję, że sfinansuje dalszy pobyt harcerzy. - Jeżeli jest wola bycia razem po czymś takim, to jest piękne! - dodał Bogumił Sobula przekonując na antenie Radia eM, że zdecydowanie warto prowadzić obozy harcerskie, które są wielką szkołą życia, gdzie młodzi ludzi dowiadują się jak wielkie znaczenie ma kwestia bezpieczeństwa osób, nad którymi sprawuje się pieczę.

 

W Rozmowie Poranka także o pustych centrach przesiadkowych i zatłoczonych ulicach Katowic. Co nie zadziałało w planie zatrzymania ruchu samochodowego na wjeździe do miasta?

 

Z przeprowadzonych badań wynika, że z miejsc parkingowych w ścisłym centrum w tylko w 1/3 korzystają katowiczanie, a średnia postoju przekracza 4 godziny. -Nie taka jest funkcja strefy parkowania w śródmieściu - podkreśla wiceprezydent i zapowiada, że jednym ze sposobów zmiany sytuacji w mieście będą ceny za parkowanie. Wzrost stawki godzinowej oraz abonamenty dla mieszkańców płacących w mieście podatki - to planowane rozwiązania. Abonament będzie kosztował 200 złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..