107,6 FM

Wybieramy łóżko i wyposażenie do sypialni

W czasach kiedy codzienne życie jest szczególnie stresujące, warto zadbać o to, aby sypialnia była prawdziwą oazą odpoczynku po ciężkim dniu. Dużą uwagę należy zwrócić przede wszystkim na odpowiednie łóżko. Wyjątkowy klimat zapewni także dobrze dopasowane wyposażenie.

 

1. Łóżko idealne do małej sypialni

2. Łóżka dwuosobowe - jakie wybrać?

3. Łóżka tapicerowane, drewniane czy metalowe?

4. Lampki nocne i szafa do sypialni

 

1. Łóżko idealne do małej sypialni

Centralne miejsce każdej sypialni, niezależnie od jej wielkości, stanowi łóżko. I to właśnie do wyboru tego mebla powinniśmy przyłożyć szczególną wagę podczas aranżowania miejsca do odpoczynku.

Dużym wyzwaniem może być dobór odpowiedniego łóżka do niewielkiego pomieszczenia czy też pokoju dziecięcego. W obydwu przypadkach warto zdecydować się na meble o charakterze wielofunkcyjnym, np. wyposażone w szuflady na pościel, w których zmieścić mogą się także inne rzeczy czy zabawki. Inna opcja to łóżko na podwyższeniu, pod którym umieścić można np. biurko czy fotel. Tego typu model pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, szczególnie jeżeli pokój sypialniany jest niewielki, ale wysoki.

W przypadku, gdy niewielką przestrzeń do spania ma para, ciekawą alternatywą dla standardowego dwuosobowego łóżka może być model rozsuwany, wyposażony w dwa jednoosobowe materace. W ciągu dnia mebel przekształcić można w wygodną kanapę.

Dla dwójki dzieci w sypialni sprawdzić może się mebel z wysuwanym łóżkiem dolnym.

2. Łóżka dwuosobowe - jakie wybrać?

Dwuosobowe łóżka sypialniane to meble najczęściej wybierane przez klientów. Do najbardziej poszukiwanych należą modele o szerokości 140 cm, jednak na rynku dostępne są także modele o szerokości 160, 180 oraz 200 centymetrów. W przypadku dużej sypialni warto zdecydować się na większy mebel, który zapewnia większy komfort podczas nocnego odpoczynku. Odpowiedni klimat zapewnią natomiast lampki nocne do sypialni.

Wygodne łóżko sypialniane powinno być nie tylko dopasowane do aranżacji i wielkości wnętrza, ale przede wszystkim do potrzeb jego użytkownika. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim materac, który bezpośrednio wpływa na komfort snu. Twardość oraz materiał wykonania materaca powinien być uzależniony m.in. od wagi osoby, która będzie z niego korzystała. Niezwykle istotne są również dolegliwości zdrowotne, np. występujące bóle pleców.

Przy wyborze łóżek ważne są także stelaże, które nie tylko stabilizują materac w łóżku, ale także przedłużają jego żywotność. Zadaniem konstrukcji jest zapewnianie dostępu powietrza do materaca i zapobiegania gromadzenia się w nim wilgoci.

Szczególnie ergonomiczne są stelaże drewniane, które dobrze amortyzują nacisk podczas spania. Najczęściej wybierane są produkty wykonane z brzozy, sosny czy buku.

3. Łóżka tapicerowane, drewniane czy metalowe?

Kolejny ważny aspekt przy wyborze łóżka to materiał, z którego zostało wykonane. W tym przypadku warto kierować się trwałością materiału. Do wytrzymałych konstrukcji należą np. łóżka metalowe oraz drewniane. Meble drewniane lub skórzane szczególnie dobrze prezentują się w klasycznych aranżacjach. Naturalny materiał nada się także do wnętrz w stylu boho czy minimalistycznym.

Niezwykle eleganckie mogą być także łóżka tapicerowane, które szczególnie dobrze sprawdzą się w stylu glamour. Warto wziąć pod uwagę jednak większą trudność w wybawianiu plam, co może mieć szczególnie znaczenie w przypadku

4. Lampki nocne i szafa do sypialni

Trudno wyobrazić sobie przytulne i funkcjonalne miejsce do odpoczynku bez odpowiedniego wyposażenia, takiego jak szafa do sypialni.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama