107,6 FM

Brenna. Rekolekcje Ruchu Światło-Życie znów w trybie stacjonarnym

Niektórzy zamiast spędzić czas urlopu na wypoczynku, w wakacje wybierają się na rekolekcje. W Ośrodku Spotkań i Formacji im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Brennej trwają właśnie rekolekcje oazowe Domowego Kościoła. Młodzieżowa oaza także wróciła do rekolekcji w trybie stacjonarnym.

Maria Mrowiec, która takie rekolekcje współprowadzi, mówi, że tu najważniejsze jest to, że cała rodzina jest razem:

Moderator ks. Tomasz Wojtal, nie może wyjść z podziwu, że są tacy, którzy cały swój urlop poświęcają na rekolekcje:

Brenna. Rekolekcje Ruchu Światło-Życie znów w trybie stacjonarnym   Brenna. Rekolekcje Ruchu Światło-Życie Agnieszka Skrzypczyk-Plaza / Radio eM

W sumie - w lipcu i sierpniu - odbędzie się blisko 40 turnusów rekolekcji organizowanych przez Ruch Światło-Życie arch. katowickiej.

Młodzież za tym czasem bardzo tęskniła... Ruch Światło-Życie arch. katowickiej wraca do rekolekcji stacjonarnych.

W wielu miejscowościach górskich przez całe wakacje odbywają się także młodzieżowe rekolekcje oazowe. Rok temu - z powodu pandemii - rekolekcje miały formułę półkolonii. Ks. Adrian Przewoźniak, moderator Oazy Nowej Drogi w Brennej-Leśnicy mówi, że czas rekolekcji to nie tylko klęczenie w kaplicy:

Brenna. Rekolekcje Ruchu Światło-Życie znów w trybie stacjonarnym   Młodzieżowe rekolekcje Oazy Agnieszka Skrzypczyk-Plaza / Radio eM

Oazowa młodzież z rekolekcji jest zadowolona, ponieważ rok temu rekolekcje w formie wyjazdowej się nie odbyły:

Teraz turnusy się odbywają m. in. w Jaworzyce, Wiśle, Ustroniu, Koniakowie, Krakowie, czy Brennej. Rekolekcje oazowe przeżywają też dzieci, dorośli i całe rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama