107,6 FM

Katowice - osiedla przyjazne rodzinom z dziećmi

Katowice to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. Z tego względu co roku na przeprowadzkę do stolicy województwa śląskiego decydują się kolejne osoby – w tym także rodziny z dziećmi. Które osiedla w Katowicach uważane są za najbardziej przyjazne właśnie dla osób mających już swoje pociechy?

Osiedle przyjazne dla rodzin z dziećmi: co powinno się na nim znajdować?

Inne oczekiwania co do najbliższej okolicy mają młodzi single czy świeżo upieczone małżeństwa, inne – rodziny z dziećmi. Dla tych ostatnich istotna jest m.in. wygodna komunikacja (m.in. rozbudowane trasy autobusowe i tramwajowe, ale też dobra infrastruktura drogowa dla osób posiadających samochód) czy udogodnienia i poczucie bezpieczeństwa. Najczęściej jednak rodziny z dziećmi zwracają uwagę na dostęp do szkół i przedszkoli, bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych oraz na ofertę edukacyjno-rozrywkową.

Osiedla dla rodzin z dziećmi w Katowicach: bezkonkurencyjne Osiedle Tysiąclecia

Osoby szukające mieszkania na sprzedaż w Katowicach nie muszą się jednak obawiać, że znalezienie idealnego osiedla dla rodzin z dziećmi będzie dla nich trudne. Jednym z najlepiej ocenianych przez katowiczan osiedli dla rodzin z dziećmi jest Osiedle Tysiąclecia, czyli obszar, który może pochwalić się świetną infrastrukturą dla dzieci. Chodzi zarówno o miejsca, w których można spędzać wolny czas ze swoimi pociechami jak i o dostęp do szkół i przedszkoli.

Co ciekawe, Osiedle Tysiąclecia (nazywane również „Tauzenem”) jest najgęściej zaludnionym osiedlem w mieście. Istotne jest również to, że oprócz rozbudowanej infrastruktury dla dzieci na osiedlu znajduje się mnóstwo zieleni, stawów i ścieżek rowerowych, a w dodatku niedaleko zlokalizowany jest również ogromny Park Śląski w Chorzowie, który przyciąga niemal wszystkie osoby mieszkające na terenie aglomeracji śląskiej.

Jakie jeszcze osiedla w Katowicach są przyjazne rodzinom z dziećmi?

Kolejnym rejonem, który pozytywnie oceniają mieszkańcy Katowic, jest Brynów-Osiedle Zgrzebnioka. To zresztą bardzo ciekawy przypadek, bo jeszcze zaledwie kilka lat temu ten obszar Katowic nie był tak popularny. Jest znacznie słabiej zaludniony np. od Osiedla Tysiąclecia, dlatego może spodobać się osobom, które cenią sobie ciszę i spokój. Dodatkowo na terenie osiedla znajduje się duży park miejski, do którego można wybrać się na piknik z dziećmi.

Mieszkańcy Katowic pozytywnie oceniają też Dąb, Osiedle Paderewskiego-Muchowiec oraz Giszowiec – na tych osiedlach dostęp do przedszkoli i szkół również jest bardzo dobry. W obu przypadkach nie brakuje też terenów zielonych, a jednocześnie – stosunkowo łatwo można dostać się do centrum miasta.

Jakich dzielnic powinny natomiast unikać rodziny z dziećmi? Są to głównie dzielnice peryferyjne, takie jak np. Szopienice-Burowiec. W takich rejonach oferta edukacyjna jest zdecydowanie mniej atrakcyjna, a liczba miejsc do spędzenia czasu wolnego z dziećmi – mniejsza.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama