107,6 FM

Wybrano flagę ruchu pro life

Grupa amerykańskich organizacji obrońców życia zorganizowała konkurs na wspólną flagę ruchu pro life. Prace nad nią trwały około roku. Na konkurs nadesłano około tysiąca propozycji. Wyselekcjonowano sześć, spośród których wybrano zwycięski projekt. Jego autorką jest Brazylijka Nanda Gasperini z Sao Paulo.

Tło flagi jest białe - barwa ta symbolizuje wyrzeczenie się przemocy i niewinność nienarodzonych dzieci. Dwa kolejne kolory użyte w tym projekcie to niebieski i różowy. Pośrodku widać odbicie dziecięcych stópek - powszechnie znany symbol pro life. Są one otoczone okręgiem utworzonym z opiekuńczych, macierzyńskich dłoni. Dwa symbole, dwa kolory - wszystko to ma przypominać, że w obronie życia chodzi o dwie osoby: matkę i dziecko. O miłości do nich dwojga mówi umieszczony centralnie symbol serca, utworzony przez dziecięce stópki. A dwa kolorowe pasy, układające się w matematyczny znak równości, przypominają o równości ich praw.

Zobaczymy, czy nowa flaga się przyjmie. Organizatorzy konkursu zapewniają, że mogą z niej bez opłat korzystać wszelkie organizacjo pro life.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama