107,6 FM

Czym się powinna wyróżniać oferta na kartę?

Internetowe porównywarki ofert na kartę wciąż cieszą się dużą popularnością. Wystarczy podać kilka informacji i można dobrać zestaw pod siebie i swoje możliwości. Jaka powinna być idealna oferta na kartę?

Jeśli zależy Ci na oszczędnym rozwiązaniu i dokładnie liczysz każdą wydaną złotówkę, to oferta na kartę jest dla Ciebie. W jej przypadku płaci się dokładnie za to, co się wykorzysta. 

Jaka powinna być oferta na kartę?

Oferty na kartę są z reguły atrakcyjniejsze cenowo niż długoterminowe umowy abonamentowe. Jeśli aktualnie dostępne na rynku promocje i pakiety nie odpowiadają użytkownikowi w jednej sieci, może on bez żadnych strat czy kar zmienić operatora oraz żonglować konkretnymi usługami. To zaleta wynikająca z braku zobowiązań wynikających z umowy. Trzeba jeszcze wspomnieć o elastyczności w doborze opcji. Przecież są okresy w życiu, kiedy potrzebujemy większego pakietu do rozmów. Bywa, że więcej korzystamy z roamingu czy innej konkretnej usługi. Mogą być też miesiące, w których smartfon służy nam wyłącznie do surfowania w sieci. I tu przychodzi nam z pomocą oferta na kartę, bez większych komplikacji możemy modyfikować wysokość opłat względem aktualnych potrzeb. Na co zaś narzekają użytkownicy? W czasach, kiedy opłata za usługę w sklepie trwa moment, wadą może być brak automatyzacji opłat. W ofercie na kartę nie kupimy również urządzenia w systemie ratalnym u operatora (w przypadku abonamentu jest to możliwe jako dodatek do abonamentu). Dla chcącego jednak nic trudnego. Sami możemy zatroszczyć się o urządzenie.

Nie ma oferty idealnej?

Przed kilkoma laty pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej dokładnie przeanalizowali oferty prepaid dostępne na polskim rynku, a wnioski z tych analiz wciąż są aktualne. Nie było to wcale proste, ponieważ pod lupę wzięto 24 operatorów, którzy w ofercie mieli ponad sześćset wariantów opcji dla indywidualnych klientów. Co to oznacza dla klienta? Mając tak rozbudowane możliwości, trudno wybrać tę najlepszą. Z badania wynikało, że użytkownicy kart prepaid dużo chętniej zmieniają zarówno oferty, jak i operatorów. Dynamiczna sytuacja na rynku nie stanowi dla nich problemu i kiedy pojawia się atrakcyjna promocja u konkurencyjnego operatora, wówczas brak wielomiesięcznej umowy obarczonej karami okazuje się niezwykle pomocny. To oznacza, że operatorzy muszą włożyć więcej wysiłku w przyciągnięcie do swoich usług osoby poszukujące ofert na kartę. Według tego samego badania, średnie, miesięczne wydatki użytkowników kart prepaid wynosiły około trzydziestu złotych. To znacznie mniej niż w przypadku abonamentu, gdzie kwota ta była niemal dwukrotnie wyższa. Wyniki te wydają się więc jednoznaczne. Jeśli jesteś osobą oszczędną, sięgnij po ofertę na kartę. Za niektóre usługi lepiej po prostu płaci się z góry. Problemem w tym przypadku może być moment, kiedy na koncie telefonicznym niespodziewanie kończą się środki (np. podczas rozmowy). Ale nie ma oferty bez wad :).

Artykuł zewnętrzny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama