107,6 FM

Przemysław Korcz: Opłata turystyczna musi być w Polsce wprowadzona

– Opłata turystyczna musi być w Polsce wprowadzona, dlatego że jest to bardzo ważny element wparcia turystyki polskiej, zwłaszcza po pandemii – powiedział w Radiu eM Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia i członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jak wyjaśnił Przemysław Korcz, konieczne jest wprowadzenie jednolitej opłaty za pobyt w miejscowości turystycznej, ale pod warunkiem wprowadzenia jednocześnie skutecznych narzędzi pobierania jej przez gminy. Opowiadają się za tym członkowie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, której burmistrz Ustronia jest członkiem. Ostatnio odbyła się dyskusja w jej gronie, w czasie której Przemysław Korcz przedstawiał doświadczenia Ustronia, jako gminy uzdrowiskowej, w której pobierana jest opłata uzdrowiskowa. W jej przypadku nie ma obowiązku jej płacenia, dlatego gmina wprowadziła system inkasentów, którzy różnymi zachętami skłaniają kuracjuszy do jej uiszczania.

Do ustalenia jest też sposób redystrybucji opłaty turystycznej – czy ma trafiać bezpośrednio do gmin, czy poprzez województwo być rozdzielana między gminy, a organizacje turystyczne.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..