107,6 FM

Tychy. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą

Popularny teren rekreacji nad jeziorem Paprocany jest codziennie patrolowany przez mundurowych. Funkcjonariusze troszczą się o bezpieczeństwo i przypominają, jakich zasad należy przestrzegać, aby kąpiel była bezpieczna.

O bezpieczeństwo odwiedzających Paprocany dbają patrole piesze, rowerowe lub konne. - Policjantów Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej wspierają mundurowi na koniach. Patrole konne cyklicznie przyjeżdżają z Ogniwa Policji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Zarówno policjanci na koniach, jak i pełniący służbę na jednośladach, są w stanie kontrolować teren wokół jeziora, wszędzie tam, gdzie wjazd samochodem jest zabroniony lub niemożliwy. Policjanci pełniący służbę w patrolach konnych wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców, a w szczególności dzieci, jednak przede wszystkim stróże prawa pilnują ładu i porządku publicznego oraz reagują na wszelkie naruszenia prawa, a wszystko po to, aby było bezpiecznie - podkreślają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Funkcjonariusze przypominają korzystającym z rekreacji w Paprocanach o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. - Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, która jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona - podkreślają przedstawiciele KMP Tychy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama