107,6 FM

Biskup Nigerii: Nasz naród pożera własne dzieci

Biskup diecezji Sokoto w Nigerii, Matthew Hassan Kukah, zaapelował do rodaków by kontynuowali działania na rzecz demokracji w swoim kraju.

Podczas swojego przemówienia pt. „Przestrzeń obywatelska: Droga do spójności społecznej i integracji w Nigerii”, hierarcha zwrócił się szczególnie do ludzi młodych, którzy nie powinni poddać się poczuciu niepewnej przyszłości i braku możliwości wpływu na obecną trudną sytuację.

Według ordynariusza diecezji należy wyciągnąć wnioski z aktualnych realiów, kiedy rząd jest zdominowany przez ludzi niewystarczająco kompetentnych by zarządzać nigeryjską różnorodnością oraz nierozumiejących, że siła narodu leży w jego młodych pokoleniach, które powinny mieć odpowiednią przestrzeń do obywatelskiego zaangażowania. Poprawa sytuacji wymaga świadomości, że prawdziwa demokracja potrzebuje nieustannego zaangażowania i długofalowej pracy na rzecz dobra wspólnego.

Sytuacja w Nigerii za rządów Muhammada Buhariego jest dramatyczna. Według wiceprezesa amerykańskiego Instytutu Wolności Religijnej Erica Pattersona chrześcijanom w tym kraju grozi nawet całkowita eksterminacja. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama