107,6 FM

4.08.2021 | Hermanice otwarte na dialog i formację

Z o. Cezarym Jentą rozmawiamy o tym, czy wakacje są uprzywilejowanym czasem na spotkanie z Bogiem, o życiu duchowym, które potrzebuje czasu a także o zgorszeniu, przez które ludzie tracą zaufanie do Kościoła.

 

Dominikańska parafia w Ustroniu Hermanicach otwarta jest na wszystkich poszukujących formacji. O. Cezary Jenta zaprasza zainteresowanych szkołą biblijną, duchowością oraz szkoleniami dla małżeństw.

 

 

Skandale seksualne, również w zakonie dominikańskim, mocno nadwątliły zaufanie do Kościoła. -Sprawa Pawla M. - mówi o. Cezary Jenta - jest bardzo bolesna ale też uczy nas pokory. Dominikanie byli w mediach w pierwszej flance krytyki, z dnia na dzień okazało się, że mamy u siebie bardzo podobny problem.

 

 

-Pan Bóg, to nie dezodorant - mówi o. Cezary. Co ważniejsze: odczucie Boga, czy poznanie intelektualne? Rozmawiamy osobistym doświadczeniu Boga, odkrywaniu powołania, a także o  potrzebie rozmowy z tymi, którzy mają problemy z Kościołem.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór  

Lato to dla wielu czas nie tylko odpoczynku, ale i duchowych poszukiwań. W wakacyjne wieczory będziemy więc rozmawiać o Kościele, o jakim marzą kobiety, z psychologami i terapeutami poznamy mocne i słabe strony naszej ludzkiej natury, odwiedzą nas goście, którzy podzielą się swoim doświadczeniem Boga w czasie wakacyjnych spotkań i rekolekcji, będą też rozmowy o szczęściu. Na „Boski wieczór” w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 21.00 zapraszają na zmianę Aneta Kuberska-Bębas i Dominika Szczawińska.