107,6 FM

Nadinsp. Roman Rabsztyn: Najnowsza metoda przestępców to "na pracownika banku"

Przestępcy podszywają się pod bank, z którego korzysta ofiara i jeśli uda im się ją oszukać, nie tylko podejmują wszystkie środki z jej konta, ale też zaciągają na nią wysokie kredyty.

Komendant Wojewódzki Policji potwierdził, że przestępczość spadła w tym roku w woj. śląskim, mimo że po okresie szczególnych obostrzeń pandemicznych życie społeczne znów powraca do normy. Wzrosła jednak też wykrywalność przestępstw. M.in. podlegli mu policjanci rozbili niedawno zorganizowaną grupę gruzińsko-ukraińską, która zajmowała się wyłudzeniami pieniędzy.

Odpowiadając na pytanie o niedawne zajścia we Wrocławiu czy Lubinie, gdzie doszło do śmierci mężczyzn po interwencji policji, generał zapewnił, że w podległych mu szeregach policjantów w woj. śląskim nie dochodziło do zachowań, które byłyby nieprawidłowe. W przypadkach wątpliwych, jak wyjaśnił, takie sprawy są kierowane nawet do sprawdzenia przez prokuraturę.

Szef śląskich policjantów z zadowoleniem ocenił też liczbę funkcjonariuszy w woj. śląskim, wskazując że wakaty stanowią ok. 4 proc., szykują się jednocześnie nowe przyjęcia do służby.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..