107,6 FM

Co w najbliższym czasie?

Zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia w diecezji gliwickiej i regionie.

Na niektóre z nich trzeba się zapisywać, ale na większość jest wstęp wolny. A w najbliższym czasie odbędą się:

 • Otwarcie synodu

GLIWICE. 17 października o 12.30, katedra – Eucharystia na otwarcie XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w diecezji gliwickiej pod przewodnictwem bp Jana Kopca, z udziałem bp. Andrzeja Iwaneckiego.

 • Muzyka w Starym Opactwie

RUDY. 17 października o 17.00, sanktuarium Matki Bożej Pokornej – wystąpi Cantores Sancti Nicolai – Chór Męski z Bochni pod dyrekcją ks. Stanisława Adamczyka i Szymona Markiewicza. Koncert kończy Dni Papieskie w diecezji gliwickiej.

 • Konkurs kamiliański

ZABRZE. Parafia św. Kamila ogłasza konkurs „Święty Kamil w moim mieście – obrazek, zdjęcie, filmik” z okazji 25. rocznicy ustanowienia świętego patronem miasta. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół zabrzańskich i ma na celu popularyzację postaci świętego oraz jego charyzmatu wśród dzieci i młodzieży. Prace można przesyłać do 30 października. Szczegóły: kamilianie-zabrze.pl.

 • 16. Gorczycki Festiwal

REGION. Od 18 września do 17 października w 12 miastach odbędzie się 16. edycja Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego pt. „Przemiany”. Inauguracja 18 września o 19.00 w Bytomskim Centrum Kultury. Cały program: gorczycki.pl.

 • Różaniec z Matką Teresą

BYTOM. 19 października o 19.30, parafia Świętej Rodziny w Bobrku – Różaniec prowadzony przez kapłanów diecezji gliwickiej, należących do Żywego Różańca i wprowadzenie relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty. Nabożeństwu będzie przewodniczył bp Andrzej Iwanecki.  

 • Wieczór ze św. Józefem

ZABRZE. 20 października, kościół jubileuszowy św. Józefa (ul. Roosevelta 104) – Zabrzański Wieczór ze św. Józefem. Program: Od 16.00 do 18.00 – okazja do spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 – Eucharystia, o 19.00 – konferencja o. Macieja Barona, werbisty z Bytomia, po niej przerwa; o 19.45 – Różaniec, o 20.15 – Nabożeństwo do św. Józefa i Apel Jasnogórski. Transmisja na parafialnym kanale YT. 

 • Człowiek a ideologie

TARNOWSKIE GÓRY. 23 i 25 października XX Sympozjum Tarnogórskie. Rozpoczęcie Mszą św. w intencji Ojczyzny o 8.30 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Od 10.00 obrady w Tarnogórskim Centrum Kultury. Wykłady wygłoszą: Ks. prof. Tadeusz Guz - Chrześcijańska koncepcja człowieka jako osoby a jej totalna negacja w ideologii neomarksizmu, prof. Ewa Budzyńska - Rodzina wobec wyzwań współczesności, prof. Michał Gierycz - Wizja człowieka w UE – wczoraj i dziś, prof. Grzegorz Kucharczyk - Człowiek wobec bezbożnych ideologii w nauczaniu Prymasa Tysiąclecia, dr Andrzej Sznajder - Księdza Franciszka Blachnickiego konfrontacje z ideologiami: nazistowską, komunistyczną i postmodernistyczną, red. Grzegorz Górny - Infiltracja  Kościoła przez współczesne ideologie. O 14.40 - dyskusja i zakończenie; 25 października o 16.30, TCK - red. Witold Gadowski - Wolność jako obowiązek i zadanie. Zakończenie o 18.00.

 • Misyjny dzień skupienia

GLIWICE. 23 października, parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy – Misyjny dzień skupienia dla wszystkich chętnych. Gościem będzie ks. Zygmunt Perfecki, wieloletni misjonarz w Togo. Rozpoczęcie Mszą św. o 10.00 i spotkanie w domu parafialnym.

 • V Dni Dziedzictwa

TARNOWSKIE GÓRY. 24 października o 17.30, zabytkowy kościół św. Marcina w Starych Tarnowicach – w ramach V Dni Dziedzictwa odbędzie się spektakl Teatru A pt. „Poranek”.

 • Festiwal toszecki

TOSZEK. 24 października o 19.00, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej – koncert w ramach VI Toszeckiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej A.D.2021 im. Ks. Prałata Mariana Piotrowskiego. Wystąpią: Wacław Golonka – organy i Marcin Wolak – bas.

 • Warsztaty Gospel

GLIWICE. Do końca października można się zapisywać na Warsztaty Gospel z twórczością Norberta Blachy, które odbędą się 6 i 7 listopada w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II: gospeldlakazdego@gmail.com, tel. 506 872 327, 668 452 411. Zwieńczeniem będzie koncert „Wesoły Wędrownik” 7 listopada o 18.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama