107,6 FM

Szukasz dobrze płatnej pracy? Tutaj brakuje specjalistów!

Rynek pracy obecnie dynamicznie się rozwija. Mamy wiele możliwości zatrudniania, jeżeli tylko zdobędziemy odpowiednie kwalifikacje. Gdzie obecnie poszukiwani są pracownicy i jak znaleźć satysfakcjonującą pracę?

Postaw na rozwój

Znalezienie pracy to naturalny krok w dorosłym życiu, który pozwoli nam na ustabilizowanie swojej sytuacji finansowej i rozwój. Warto najpierw zastanowić się, w jakim kierunku chcemy podążać i jaka praca nas interesuje. Powinniśmy pamiętać, że w obecnych czasach zmiany są częste, więc jeżeli poczujemy wypalenie, możemy spróbować czegoś innego. Podstawą obecnie są kwalifikacje - ukończenie odpowiednich studiów, ale nie zawsze - również dodatkowe kursy czy szkolenia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ konkurencja wśród poszukujących jest dość spora i warto czymś się wyróżniać. Możemy skorzystać z kursów weekendowych w renomowanych firmach, spróbować darmowego stażu w celu zdobycia doświadczenia czy też postawić na przykład na dłuższy, roczny kurs w konkretnym zawodzie. Czasami konieczne będzie ukończenie studiów, ale w pewnych branżach ważniejsze jest zaangażowanie i doświadczenie. Niezwykle ceniona obecnie jest znajomość języków obcych - podstawą jest angielski, ale dobrze widziane są również inne. Otworzy to nam możliwości również na rynki zagraniczne.

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Kiedy zdecydujemy już o poszukiwaniach pracy, warto odpowiednio przygotować się do rekrutacji. Przede wszystkim należy znaleźć serwis pracy, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Dobrym przykładem jest GoWork, gdzie znajdziemy wszystkie oferty, których poszukujemy. Możemy przefiltrować je pod względem branży, stanowiska czy wynagrodzenia, aby poszukiwania były łatwiejsze. Jeżeli interesuje nas konkretna propozycja, warto zapoznać się z wymaganiami, które są od nas oczekiwane. Być może warto w czymś się doszkolić? Lub zdobyć nowe kompetencje? Jeżeli dokładnie zapoznamy się z ofertą, pozwoli to nam na lepsze przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej i korzystne zaprezentowanie się. Aby zwrócić na siebie uwagę pracodawcy, warto sporządzić jak najbardziej profesjonalne CV. Powinno opierać się na tym samym schemacie co zawsze, czyli nasze podstawowe dane, wykształcenie, doświadczenie zawodowe i zainteresowania lub dodatkowe umiejętności. Pamiętajmy, aby przedstawić siebie z jak najlepszej strony, ale nie kłamać - takie zachowanie zostanie szybko zweryfikowane, a chcemy uchodzić za osoby zaangażowane i szczere. Warto pomyśleć o umiejętnościach miękkich, które posiadamy - być może jesteśmy osobami kontaktowymi, czy też dobrze radzimy sobie podczas prac grupowych - to wszystko ma znaczenie dla naszego pracodawcy.

Specjaliści poszukiwani

Jeżeli interesuje nas praca w Katowicach, warto dowiedzieć się, na jakie branże jest tam zapotrzebowanie. Z pewnością ceniony jest inżynier budowy, ale również obsługa klienta w różnych branżach czy też programiści i specjaliści do spraw handlu. Obecnie wiele biznesów przeniosło się do internetu, w związku z tym rynek e-commerce znacznie wzrósł. Warto więc rozwijać swoje umiejętności jeżeli chodzi o social media i marketing internetowy. Nadal możemy jednak znaleźć oferty na spedytorów czy na magazynie. Wszystko zależy od tego, na jakiej karierze nam zależy, czy chcemy wspinać się po szczeblach kariery, czy wolimy stabilizację i stałe zatrudnienie. Warto pamiętać, że rynek pracy jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie. Nie powinniśmy się poddawać, jeżeli od razu nie znajdziemy nic satysfakcjonującego - warto być na bieżąco i szukać tak długo, aż coś nas zainteresuje.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama