107,6 FM

19.09.2021| Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami?

Pytanie świętego Pawła traktujemy dziś bardzo serio i bierzemy pod lupę nasze relacje z innymi. Skąd kłótnie, o co walczymy, kto nas denerwuje i co możemy zmienić? Odpowiedzi szukają siostra dr hab.Joanna Nowińska, dr Maria Miduch, ks. dr Leszek Makówka.

 

- Bezbożni mówili: "Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny" - czytamy dziś w Księdze Mądrości. Z siostrą Joanną Nowińską przyglądamy się napięciom między sprawiedliwym i bezbożnym. Czym się różnią, jak można ich spotkać, czy konflikt jest nieodwołalny?

Dlaczego nie otrzymujemy od Boga tego, o co prosimy? Na to pytanie odpowiada dziś święty Paweł mówiąc, że dlatego, że się źle modlimy... Ale co to znaczy?

"Gdy był już w domu, zapytał ich: «O czym to rozprawialiście w drodze?» Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy" - o kłótniach między apostołami i o władzy, która jest służbą rozmawiamy z dr Marią Miduch.

Jezus i dzieci? Jak je traktował, co o nich mówił i dlaczego dawni artyści uparcie malowali dzieci, jak zminiaturyzowanych dorosłych - min. o tym rozmawiamy z ks. dr Leszkiem Makówką

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.