107,6 FM

Tychy. Mieszkańcy boją się, że dzielnicy Czułów wyrosną... bloki mieszkalne

Nie chcemy, by Czułów stracił podmiejski charakter! - apelują mieszkańcy tej tyskiej dzielnicy. W ostatnich dniach miejscy radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego w tym obszarze, co pozwala na zabudowę wielorodzinną

Nie chcemy bloków w naszej dzielnicy! - mówią zgodnie mieszkańcy tyskiego Czułowa. Tamtejsi radni w ostatnich dniach uchwalili nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ten - podobno -  jest niespójny z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Bo bloków w tej dzielnicy być nie powinno. A jakimś cudem już wyrosły i planowane są kolejne, czego obawiają się mieszkańcy.

Wieżowców jednak nie będzie - tłumaczył Radiu eM Igor Śmietański, wiceprezydent Tychów:

Nie będą to wieżowce, ale to i tak nie podoba się rdzennym Czułowianom:

Według nowych zapisów W Czułowie może powstać zabudowa wielorodzinna, jednak tylko do trzech kondygnacji. - To zapis niezgodny z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego - tłumaczy adwokat, Przemysław Moroz:

Uchwałę tyskich radnych bada teraz nadzór prawny wojewody śląskiego. Mieszkańcy nie wykluczają, że ze sprawą pójdą ze skargą  do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

 

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama