107,6 FM

Osocze bogatopłytkowe - odmładzanie twarzy i ciała, sposób na łysienie

Osocze bogatopłytkowe (Plasma complex) to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wynika to z wysokiej skuteczności zabiegu, a także uniwersalnego zastosowania. Osoczem bogatopłytkowym można ostrzykiwać skórę twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, obszarów ciała objętych rozstępami czy bliznami, a także skórę głowy. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest także jego wysokie bezpieczeństwo - skóra ostrzykiwana jest autologicznym materiałem pozyskiwanym z krwi pacjenta, dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia alergii czy podrażnień.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi, pozyskiwany na drodze odwirowania krwi własnej pacjenta. Konieczne jest pobranie około 50 - 60 ml krwi i odwirowanie jej w odpowiedni sposób. Dzięki temu otrzymywane jest osocze bogatopłytkowe, w którym zawartość płytek krwi jest wielokrotnie wyższa niż w pełnej krwi. Płytki krwi są komórkami uwalniającymi czynniki wzrostu, czyli związki aktywne pobudzające naturalne procesy regeneracyjne. Efekty działania osocza bogatopłytkowego to m. in.:

  • pobudzenie syntezy włókien kolagenowych,

  • aktywowanie procesów podziałów komórkowych i różnicowania komórek,

  • stymulowanie procesów neoangiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Osocze jest całkowicie naturalnym i biokompatybilnym materiałem, doskonale tolerowanym przez organizm i nie wywołującym alergii.

Jak wygląda zabieg z osoczem bogatopłytkowym i jak się przygotować?

Wampirzy lifting, czyli ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania - wystarczy jedynie na tydzień przed zabiegiem zrezygnować z zażywania preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy. Ponadto na dwa dni przed zabiegiem dobrze jest wypijać więcej wody.

Zabieg rozpoczyna się od pobrania kilkudziesięciu mililitrów krwi żylnej, z której po odwirowaniu otrzymuje się kilka mililitrów osocza. Następnie ten koncentrat płytek krwi jest wprowadzany przy pomocy cieniutkiej igły w wybrane partie skóry. Zazwyczaj zabieg Plasma complex trwa około 30 - 60 minut.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w terapii anti - aging

Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane w celu kompleksowego odmłodzenia i rewitalizacji skóry. Podstawowym wskazaniem do wykonania zabiegu z osoczem bogatopłytkowym jest odmłodzenie twarzy, na której pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne zmarszczki, przebarwienia czy wiotkość skóry. Zabieg może być wykonany także profilaktycznie, w celu spowolnienia procesów starzenia i momentu, w którym pojawią się pierwsze zmarszczki. W celu odmłodzenia skóry można ostrzykiwać skórę twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni. Osocze bogatopłytkowe aktywuje fizjologiczne procesy autonaprawcze skóry, co przekłada się na wzmocnienie struktury skóry, jej pogrubienie, wygładzenie oraz ujędrnienie. Efektem wykonania zabiegu jest kompleksowa rewitalizacja i odmłodzenie skóry. Zmarszczki zostają wygładzone, skóra staje się bardziej jędrna, odzyskuje zdrowy koloryt i blask.

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest nie tylko w celu odmłodzenia skóry. Zabieg ten idealnie sprawdza się w celu zredukowania widoczności blizn, w tym blizn potrądzikowych, rozstępów, blizn pooperacyjnych czy po cesarskim cięciu. Wówczas zabieg wykonywany jest na tym obszarze ciała, na którym zlokalizowane są blizny.

Osocze bogatopłytkowe na łysienie

Osocze bogatopłytkowe może być z powodzeniem wykorzystywane w celu wzmocnienia mieszków włosowych, co przekłada się na ograniczenie nadmiernego wypadania włosów oraz pobudzenie ich wzrostu. Mieszki włosowe zlokalizowane w skórze odpowiadają za odżywianie jedynej żywej części włosa, czyli cebulki włosowej. Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym prowadzi do pobudzenia krążenia krwi i aktywowania komórek macierzystych mieszków włosowych, co poprawia kondycję włosów i wspomaga leczenie łysienia o rozmaitym podłożu. Włosy stają się mocniejsze i grubsze, ograniczone zostaje wypadanie włosów, a tempo ich wzrostu jest większe. Równie dobre opinie zbiera także inny zabieg wzmacniający włosy - mezoterapia skóry głowy dr Cyj.

Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym?

Aby uzyskać maksymalne efekty, wskazane jest wykonanie kilku zabiegów. Oczywiście pierwsze efekty pojawiają się już po wykonaniu jednego zabiegu, ale najlepiej zwiększyć ich ilość do 3-4. Wówczas możliwa jest kompleksowa przebudowa struktury skóry, zredukowanie wszelkich defektów skóry i aktywowanie zaawansowanych procesów regeneracji. Zabiegi najlepiej jest powtarzać z częstotliwością jednego zabiegu raz na trzy tygodnie. Efekty utrzymują się przez kilkanaście miesięcy. Potem można dodatkowo wykonywać jeden zabieg przypominający raz na pół roku - rok.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama