107,6 FM

Dr Anna Janik: Medycy muszą stanąć w proteście w jednym szeregu

– Medycy muszą stanąć w proteście w jednym szeregu – powiedziała w Radiu eM dr Anna Janik, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach. Przyznała, że w negocjacjach z rządem brakuje przełomu.

– Musimy się skonsolidować i stanąć w jednym szeregu. Animozje w miejscu pracy będą się odbijać na pacjencie – mówiła dr Anna Janik w „Rozmowie poranka” Radia eM. Dodała, że nie zawsze takie wspólne zrozumienie wśród przedstawicieli różnych zawodów medycznych ma miejsce. Podkreśliła, że negocjacje w Warszawie nie przyniosły porozumienia, a medyków zdziwiło m. in. rządowe wyliczenie kosztów postulowanych przez nich podwyżek. Przytoczyła przykład stomatologów, argumentując, że strona rządowa najprawdopodobniej wyliczyła koszt podwyżek dla całej grupy stomatologów zarejestrowanych w Polsce, podczas gdy wielu z nich przyjmuje w prywatnych gabinetach i nie skorzysta z tych podwyżek.

Goszcząca w Radiu eM szefowa ORPiP zapewniła, że szpitale i personel w Śląskiem są przygotowane na zwiększającą się liczbę chorych na covid-19, których faktycznie przybywa. Na razie jednak nie trzeba było podejmować decyzji o zmianach w funkcjonowaniu placówek i personelu. Sytuacja jest lepsza niż w niektórych innych regionach, np. na wschodzie kraju.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..