107,6 FM

Kornelia Lewandowska: Młodzi nie garną się do zawodu kierowcy

– Młodzi nie garną się do zawodu kierowcy – powiedziała w Radiu eM Kornelia Lewandowska, prezes zarządu Górnośląskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych, komentując brak kierowców na rynku pracy w Polsce i innych europejskich krajach.

Jak wyjaśniła Kornelia Lewandowska, choć płace w zawodzie kierowcy znacznie wzrosły, to jednak nie przyciągają skutecznie wielu nowych chętnych. Wiąże się to prawdopodobnie z warunkami pracy, czyli częstymi i długotrwałymi wyjazdami. Ponadto pracodawcy zmuszeni do podniesienia uposażenia, jednocześnie mają trudności z uzyskaniem adekwatnie wyższych dochodów za sprzedawaną usługę transportową. Dlatego kierowcom często proponuje się przejście na samozatrudnienie. Niepewnością też napełnia wejście w życie w lutym przyszłego roku pakietu mobilności w krajach Unii Europejskiej, który ma regulować m.in. warunki wykonywania zawodu przewoźnika drogowego.

Goszcząca w „Rozmowie poranka” Radia eM prezes Górnośląskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych przyznała, że przewoźnicy mają problem z rejestracją w nowym systemie poboru opłat za przejazd drogami w Polsce, czyli e-TOLL. Wyjaśniła, że przedsiębiorcy mają trudność z nabyciem urządzeń koniecznych do naliczania opłat, a także z samą rejestracją. Obawiają się, że zostaną im naliczone kary.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..