107,6 FM

Region. Po nowelizacji kodeksu ruchu drogowego na przejściach dla pieszych jest nieco bezpieczniej

Liczba wypadków z udziałem pieszych - po nowelizacji kodeksu ruchu drogowego - zmniejszyła się. Tak wynika z pierwszych, ostrożnych analiz przekazanych przez Instytut Transportu Samochodowego. Od 1 czerwca pieszy wchodzący na przejście ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Na przejściach dla pieszych - jest nieco bezpieczniej. Tak wynika z informacji przekazanych przez Instytut Transportu Samochodowego. Instytut porównał dane za czerwiec - od kiedy obowiązuje nowelizacja kodeksu ruchu drogowego - z liczbami z poprzednich lat. Ofiar śmiertelnych jest mniej, ale przejścia to nadal miejsca wielu wypadków. - Mówi rzecznik Instytutu Transportu Samochodowego. Mikołaj Krupiński:

Poza przepisami zmieniają się też same przejścia dla pieszych. W Dąbrowie Górniczej w czterech miejscach powstały aktywne przejścia dla pieszych. Miejsca - dzięki oznakowaniu i ledowemu podświetleniu - są z daleka widoczne dla kierowców. Dodatkowo, gdy zbliża się pieszy, pulsują pomarańczowe światła. A podchodzący do przejścia słyszą komunikaty głosowe.

Miasto nie wyklucza stworzenia kolejnych podobnych przejść.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama