107,6 FM

Region. Koniec handlu metodą na placówkę pocztową

Sklepy nie będą mogły już działać w niedziele jako placówki pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedzielę.

Koniec z metodą na placówkę pocztową. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Do tej pory niektórzy właściciele sklepów obchodzili prawo i pod pretekstem uruchomienia usług pocztowych otwierali swoje placówki. Nowe zapisy wprowadzają pojęcie "przeważającej działalności" - wyjaśnia Alfred Bujara, przewodniczący sekcji handlu NSZZ "Solidarność":

To oznacza, że sklepy nie będą już mogły działać jako placówki pocztowe. Podpisanie nowelizacji nie jest dla nas  zaskoczeniem - przyznaje Marek Zychla, prezes zarządu Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych w Katowicach:

Przedsiębiorcy wskazują jednak, że czas na wprowadzenie zmian jest zbyt krótki i liczą, że w przyszłości dyskusja o zasadności zakazu handlu w niedziele powróci. A jak zmiany oceniają mieszkańcy regionu?

- Polacy szybko zmieniają nawyki konsumenckie - podkreśla profesor Anna Adamus-Matuszyńska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Według nowych przepisów otwarte będą jedynie te sklepy, które z usług pocztowych uzyskują co najmniej 40% wszystkich przychodów. Zdecydowana większość tego warunku nie spełnia. Przepisy wejdą w życie z początkiem lutego.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama