107,6 FM

Boże Miłosierdzie nad Jeziorem Wiktorii

W prowadzonym przez polskich franciszkanów Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo, niedaleko Kampali, trwa budowa kaplicy Bożego Miłosierdzia.

To wyjątkowe przedsięwzięcie powstaje w miejscu, związanym z początkami chrześcijaństwa w Ugandzie. Zobacz jak powstaje Kaplica Bożego Miłosierdzia na terenie sanktuarium w Munyonyo, oraz dzięki ujęciom z drona poznaj okolicę, gdzie działają nasi misjonarze:

Najpierw w Munyonyo, dzięki franciszkanom, powstało sanktarium. W 2015 r. kamień węgielny pod jego budowę pobłogosławił papież Franciszek, który odwiedził miejsce w listopadzie 2015, podczas swojej pierwszej pielgrzymki do krajów Afryki. 

W lipcu 2019 roku, sanktuarium w Munyonyo, otrzymało tytuł bazyliki mniejszej. Od 2020 trwa z kolei na terenie sanktuarium budowa kaplicy Bożego Miłosierdzia.

Obecnie dobiega końca drugi etap budowy. "Mamy nadzieję, że w tym roku zostaną odlane ściany i pierwsza płyta… Dziękujemy za wsparcie w tym niesamowitym projekcie" - piszą na profilu sanktuarium franciszkanie.

Profil sanktuarium: https://www.facebook.com/munyonyo

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama