107,6 FM

Gliwice. Drugie Życie Rzeczy. Ruszył punkt, do którego mieszkańcy mogą oddać zbędne przedmioty

W Gliwicach przy ul. Rybnickiej działa punkt, do którego mieszkańcy mogą przywozić zbędne przedmioty. Inni mogą je bezpłatnie odbierać i w ten sposób rzeczy zyskują drugie życie.

Drugie Życie Rzeczy - tak nazywa się punkt, do którego mieszkańcy Gliwic mogą oddać zbędne przedmioty użytku codziennego czy akcesoria sportowe. Inni w potrzebie mogą je zabrać i ponownie wykorzystać. - Mówi  Monika Niemczyk z Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów:

Gliwice. Drugie Życie Rzeczy. Ruszył punkt, do którego mieszkańcy mogą oddać zbędne przedmioty   Meble, książki, zabawki, a nawet sprzęty sportowe w Gliwicach są ponownie wykorzystywane Agata Nurek / Radio eM

Ideą powstania punktu Drugie Życie Rzeczy jest ochrona środowiska i ograniczenie produkcji odpadów, ale także wsparcie Gliwiczan, którzy nie mogą pozwolić sobie na kupno nowych przedmiotów.  

Punkt działa w ramach Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów. Warto dodać, że nie można do niego przynosić m.in. urządzeń elektrycznych oraz sprzętu RTV i AGD.

Gliwice. Drugie Życie Rzeczy. Ruszył punkt, do którego mieszkańcy mogą oddać zbędne przedmioty

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama