107,6 FM

Andrzej Gawron: Instytut Rodziny i Demografii ma ponad podziałami pracować nad wieloletnią strategią

– Instytut Rodziny i Demografii jest potrzebny, by ponad podziałami wypracować w dłuższym okresie politykę demograficzną, aby demografia w Polsce była tematem poza bieżącą polityką – przekonywał w Radiu eM Andrzej Gawron, poseł PiS z ziemi lublinieckiej. Grupa posłów tej partii złożyła ostatnio projekt ustawy o utworzeniu takiego Instytutu.

– Wciąż mamy ujemny przyrost naturalny i to jest wyzwanie dla wszystkich ugrupowań politycznych – tłumaczył poseł z Lublińca. Zauważył, że w naszym państwie brak takiej dalekosiężnej strategii, choć w innych krajach Grupy Wyszehradzkiej a także na Zachodzie takie instytucje już istnieją.

Gość Radia eM podkreślił też, że państwo powinno zapewnić lepszą opiekę kobietom w ciąży, aby chronić je w sytuacjach takich, jak niedawno w Pszczynie, gdzie zmarła 30-latka po odejściu wód płodowych. Zaznaczył, że spodziewa się, że temat ochrony życia powróci w sejmie, podkreślił przy tym, że tak jak w poprzedniej kadencji, tak i teraz w partii rządzącej nie ma jednomyślności co do tego, jakie rozwiązania należy przyjąć.

Poseł Andrzej Gawron odniósł się także do deklaracji rządu polskiego złożonej na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow o odejściu od węgla w gospodarce. Wyraził przekonanie, że nie odbiega ona od postanowień umowy społecznej zawartej przez rząd ze stroną społeczną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..