107,6 FM

7.11.2021 | Pytania po śmierci młodej matki | Papież do uczestników COP26 | Polscy biskupi w Rzymie

Jakie pytania moralne stawia nam śmierć młodej matki w Pszczynie? Odpowiada bioetyk, ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC.
cz.1

cz.2

Z jakim przesłaniem wrócili z wizyty ad limina apostolorum polscy biskupi, opowiada o. Stanisław Tasiemski OP, wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej:

– Musimy zredukować swoją konsumpcję, przede wszystkim nie marnotrawiąc żywności, wody, energii, itd. i pozwolić innym zasiąść do stołu przygotowanego przez Pana Boga – mówi o. Stanisław Jaromi OFMConv, przewodniczący Ruchu Ekologicznego Św. Franciszka z Asyżu (REFA), odnosząc się do trwającego w Glasgow szczyty klimatycznego COP26.
cz.1:

– Zadanie troski o świat Bożego stworzenia, o planetę, rośliny i zwierzęta to też jest powołanie chrześcijańskie – przypomina o. Stanisław Jaromi. – Oczywiście nie każdy z nas jest tak samo wrażliwy na te tematy. Dostajemy więc zadanie, byśmy uczyli się tej wrażliwości. Byśmy wyostrzali wzrok i słuch, aby, jak mówi papież, usłyszeć płacz Matki Ziemi, eksploatowanej nad miarę i jęk, wołanie ludzi ubogich, którzy są ofiarami obsesyjnej konsumpcji, nadmiernej eksploatacji i nierówności społecznych.
cz.2:

Mjanma (dawniej Birma) to kraj, w którym na początku tego roku (2021) doszło do wojskowego zamachu stanu. Pan Łukasz z Open Doors opowiada o dramatycznym losie chrześcijan wypędzonych z domów:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..