107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Przyzywajmy nowego błogosławionego, Jana Machę w modlitwie o pokój

- Przyzywajmy nowego błogosławionego, Jana Machę w modlitwie o pokój - zachęcał w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Przypomniał, że Jan Franciszek Macha to ofiara wojny. Może być naszym orędownikiem w modlitwie o rozwiązanie konfliktu na wschodniej granicy.

Metropolita katowicki zachęcał w „Rozmowie poranka”, aby jutro (20.11) poświęcić 2 godziny na spotkanie z nowym błogosławionym podczas uroczystości beatyfikacji w katedrze w Katowicach. Podkreślił, że Jan Macha jest przykładem miłości bliźniego. – Będziemy działać na rzecz tego, żeby nowy błogosławiony stał się patronem dzieł charytatywnych, Caritas Archidiecezji Katowickiej, ale nade wszystko dzieł powołań w archidiecezji i seminarium duchownego.

– Ta uroczystość podkreśla nasz związek ze Stolicą Apostolską – podkreślił arcybiskup – ponieważ będzie w niej uczestniczył wysłannik samego papieża, którym będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Metropolita zwrócił też uwagę na list, który episkopat Niemiec wystosował do rządu niemieckiego i władz Unii Europejskiej, w którym biskupi apelują o pomoc w rozwiązaniu konfliktu na granicy polsko-białoruskiej. Dodał, że niemieccy biskupi zauważają w tym liście działania Kościoła w Polsce.

Posłuchaj "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..