107,6 FM

Pomysły na zimowe popołudnia

W okresie jesienno-zimowym, ze względu na pogodę, raczej wolimy spędzać czas wolny w domu. Pomimo, że warto chodzić na spacery, by natlenić nasz organizm, niska temperatura nie zachęca do spacerów. Jak umilić sobie chłodne popołudnia w domu? Jeśli chcecie wiedzieć, przeczytajcie nasz artykuł.

Rozrywki

Form spędzania wolnego czasu jest bardzo wiele, jednak czasem brakuje nam pomysłu. Jeśli lubimy spotkania z przyjaciółmi, warto zaopatrzyć się w chociaż jedną grę planszową. Pozwalają one nie tylko na rozwinięcie wyobraźni, ale i zacieśnienie więzi łączących nas z rodziną i przyjaciółmi. Popularnymi grami na Ukrainie są klasyczne szachy oraz tryktrak. Jeśli jesteśmy fanami gier multimedialnych, warto sięgnąć po tytuły takie jak Metro 2033, czy S.T.A.L.K.E.R.

Czytanie książek również jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu. Rozwija naszą wyobraźnię, wzbogaca język i rozwija nas intelektualnie. Jednym ze znanych wschodnich twórców jest Dmitrij Głuchowski. Stworzył trylogię „Metro”, na której oparta jest gra o tym samym tytule. Jeśli ciekawi nas ukraińska literatura, koniecznie rozważmy dzieła Nedy Neżdane, Pawła Arji, Natalii Worożbyt.

Nauka nowych rzeczy

Wolny czas to także świetna okazja na nabywanie nowych umiejętności. Popularne ostatnimi czasy jest szydełkowanie. Dzięki szydełku i włóczce możemy wyczarować cudne elementy garderoby, wspaniałe ozdoby oraz torby i torebki.

Nauka języków to również dobry pomysł na rozwijanie siebie. W Internecie możemy odnaleźć wiele poradników oraz stron internetowych, dzięki którym możemy nauczyć się podstaw obcego języka. Kto wie, może odkryjemy w sobie talent lingwistyczny.

Modelarstwo to rzecz dla cierpliwych. Potrafi zarówno wyciszyć jak i wyprowadzić z równowagi. Wykonanie czegoś nowego samodzielnie możemy dostarczyć nam wiele radości i satysfakcji.

Słodkie umilanie czasu

Z chłodniejszym okresem w roku nieodłącznie kojarzy nam się herbata. Obecnie w ofercie sklepu ukraińskiego Best-Market.pl można znaleźć szeroki wybór smaków i aromatów herbat. Warto sprawdzić niecodzienne smaki herbaty Greenfield, która zachwyca swoim bogatym smakiem (https://best-market.pl/herbata/herbata-greenfield/). Możemy odnaleźć wiele różnych rodzajów herbat, które umilą nam popołudnie. Warto jednak czasem dodać coś od siebie, aby stworzyć własny ulubiony smak. Tak też do czarnej herbaty możemy dodać anyż, imbir, cytrynę, goździki, laskę cynamonu i inne ulubione przyprawy, by wzbogacić jej smak i stworzyć niepowtarzalną kompozycję.

Wspaniałym dodatkiem do herbaty są oczywiście słodycze. Najlepsze z najlepszych to czekolady i cukierki Roshen, ale również bam-buk, także chałwa i irysy. Pomimo, że cukier nie jest dla nas zdrowy, jego niewielka ilość zawarta w słodyczach nie powinna nam zaszkodzić i możemy sobie pozwolić na chwilę przyjemności.

Dla osób, które wolą bardziej słone niż słodkie smaki, polecają się grzanki, chipsy oraz ukraińskie suszone mięso.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama