107,6 FM

Premier: Rozmawiałem z kilkunastoma przywódcami i politykami europejskimi

Odwiedziłem 11 krajów w 6 dni, rozmawiając z kilkunastoma z grona najważniejszych przywódców i polityków europejskich - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

"Ten tydzień był bardzo wymagający. Odwiedziłem 11 krajów w 6 dni, rozmawiając z kilkunastoma z grona najważniejszych przywódców i polityków unijnych. Rząd Prawo i Sprawiedliwość robi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo naszej wschodniej granicy, Polsce i całej Unii Europejskiej!" - napisał premier.

Mateusz Morawiecki wrócił wieczorem w piątek z Londynu, gdzie spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Boris Johnson. W czwartek szef polskiego rządu był w Berlinie, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz z Olafem Scholzem, który jest kandydatem na nowego kanclerza tego kraju. W środę Morawiecki w Paryżu rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Udał się też do Lublany na spotkanie z szefem słoweńskiego rządu Janeszem Janszą.

W poprzednich dniach polski premier spotkał się z przywódcami: Litwy, Łotwy, Estonii, a także premierami państw Grupy Wyszehradzkiej (w jej skład poza Polską wchodzą Węgry, Czechy i Słowacja) oraz z premierem Chorwacji.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy