107,6 FM

Telefon na kartę czy na abonament? Wady i zalety obu rozwiązań

Obecnie klienci mogą wybierać między dwoma głównymi ofertami u operatorów komórkowych. Pierwszym rozwiązaniem jest telefon na kartę przedpłaconą, a drugim na abonament. Jakie rozwiązanie zatem wybrać, które jest bardziej opłacalne i jakie są ich wady i zalety?

Swobodne korzystanie z mniejszej liczby usług 

Wśród wszystkich ofert operatorów telefonii komórkowej łatwo jest stracić rozeznanie w tym, co faktycznie pozostaje dla nas korzystne, a co jest tylko dobrym hasłem reklamowym. Z pewnością wybór rozwiązania na kartę lub abonament nie odbiega niczym od dokonywania każdego innego zakupu, gdyż musimy zwrócić szczególną uwagę na swój budżet oraz potrzeby. Czasami warto spojrzeć na nie także, biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę, ponieważ sam abonament zobowiązuje nas do płatności przez wiele miesięcy.

Decydując się na kartę prepaid, musimy zarejestrować numer u operatora, na poczcie lub w wybranych sklepach czy kioskach. Następnie możemy swobodnie korzystać z wybranej przez siebie oferty, bez konieczności wiązania się z danym operatorem długoterminową umową. Można skorzystać z automatycznego doładowania telefonu. Jest to zatem coś, co z pewnością będzie odpowiadało osobom, które szukają oszczędności i chcą korzystać z niezbędnych usług w możliwie najtańszy sposób, cenią sobie swobodę i wybór, a ponadto nie potrzebują rozbudowanej oferty. To właśnie skromniejsza paczka danych i ograniczona liczba SMS-ów i minut może być wadą telefonii na kartę. Możliwość dokupienia dodatkowych pakietów pozwala jednak na dalsze używanie tego, co niezbędne, nawet jeśli wykorzystaliśmy już podstawowe limity.

Atrakcyjne oferty dla umów długoterminowych

Operatorzy często proponują nam więcej internetu, nieograniczone minuty i SMS-y, a także smartfony w korzystnych cenach w przypadku umów długoterminowych. Tutaj zaletą jest swobodne korzystanie z internetu, którego paczka często jest tak duża, że możemy codziennie oglądać filmy, seriale i ściągać pliki bez obaw o limity. Najnowsze telefony, których cena jest wliczona w comiesięczne opłaty, kuszą klientów, którzy mogą od razu otrzymać wymarzony sprzęt. Minusem tego rozwiązania jest długoterminowa umowa, która zobowiązuje nas do płatności przez wiele miesięcy. Najczęściej są to dwa lata. Musimy pamiętać o tym, że przez ten czas na rynku może pojawić się lepsza oferta, z której nie skorzystamy, bo będziemy już związani z jedną siecią.

Na co się zdecydować?

Każda z dwóch opcji ma swoje wady i dobre strony. Najlepiej jest określić, ile chcemy wydać na usługi telekomunikacyjne, a także czy nasze potrzeby mogą zmienić się w przeciągu najbliższych miesięcy. Zawsze warto oszczędzić, kiedy jest to możliwe, jednak najlepiej sięgnąć po rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli liczyć minut i SMS-ów i pozostaniemy w stałym kontakcie z bliskimi.

Artykuł zewnętrzny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama