107,6 FM

Jak urządzić salon, by był funkcjonalny i zachwycał gości?

Salon należy do reprezentacyjnej części domu – to w nim odpoczywamy po pracy i organizujemy mniejsze lub większe spotkania z rodziną lub przyjaciółmi. Spędzanie czasu w salonie powinno być naprawdę przyjemne i relaksujące, dlatego musisz dobrze zastanowić się nad kilkoma kwestiami, zanim przystąpisz do aranżacji i inwestowania swoich pieniędzy w meble i dodatki. Podczas meblowania salonu może przydać Ci się kilka poniższych wskazówek.

Ustal przeznaczenie salonu

Urządzanie salonu należy zacząć od ustalenia tego, do czego tak naprawdę będzie służyło to miejsce. Przeznaczenie tego wnętrza może wydawać się oczywiste, tymczasem wcale takie nie jest. Każde pomieszczenie należy bowiem urządzać, biorąc pod uwagę nie tyle ogólne normy, co swój styl życia i potrzeby. Dlatego zanim odwiedzisz sklep meblowy w Katowicach czy innym większym mieście i kupisz pierwszy mebel, odpowiedz sobie na kilka pytań: 

  • Czy salon będzie Ci służył do spożywania codziennych posiłków?

  • Czy będziesz w nim przyjmować gości? 

  • Czy będziesz czytać w salonie książki, siedząc w fotelu, czy może raczej oglądać telewizję, leżąc na sofie?

  • Czy w salonie będą nocować goście?

  • Jak dużą przestrzeń możesz zagospodarować? 

Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą dopasować wnętrze do Ciebie i Twoich domowników, dzięki czemu rzeczywiście będziesz spędzać w nim swój czas, a nie tylko go omijać. 

Wybierz styl i kolory

Aby uzyskać spójnie wyglądający i piękny salon, zdecyduj się na jeden, konkretny styl wnętrzarski, a następnie zgodnie z nim dobierz kolory ścian, rodzaj podłogi, wygląd mebli i dodatków. Nie łącz niepasujących do siebie stylów i kolorów, by nie stworzyć chaotycznej i utrudniającej odpoczynek przestrzeni. Podczas wyboru stylu możesz zainspirować się znajdującymi się w Internecie i papierowych magazynach fotografiami wnętrz lub odwiedzić dowolny, np. katowicki sklep meblowy, i poradzić się specjalistów. 

Zadbaj o komfort odpoczynku

Salon to miejsce wypoczynku, dlatego odwiedzając sklep z meblami i dokonując w nim wyboru mebli, szczególnie musisz zwrócić uwagę na to, czy są wygodne, czy może jedynie zachwycają wyglądem. Sofa i fotel powinny mieć wyższe oparcia, które podeprą całe plecy i będą wyprofilowane zgodnie z krzywiznami anatomicznymi kręgosłupa. Zanim zdecydujesz się na zakup mebla (wybierając meble Katowice, z innego miasta lub od stolarza), usiądź na nim i sprawdź, czy czujesz się w pełni komfortowo. Stolik stojący obok sofy nie powinien być zbyt niski i zmuszać do zbytniego nachylania się podczas sięgania po przekąskę czy filiżankę z kawą. Jeśli planujesz ustawić w salonie stół jadalniany, musisz przemyśleć jego rozmiar, biorąc pod uwagę wymiary pomieszczenia, liczbę domowników i potencjalnych gości. W salonie warto wstawić też komodę, w której przechowasz drobiazgi oraz regał z książkami, po które będzie można sięgnąć podczas odpoczynku.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama