107,6 FM

Abp koadiutor Adrian Galbas: Czeka mnie sporo nauki i pokornego słuchania

- Czeka mnie sporo nauki i pokornego słuchania – mówi Radiu eM abp koadiutor archidiecezji katowickiej, Adrian Galbas. Po otrzymaniu 4 grudnia nominacji Stolicy Apostolskiej, koadiutor przyjechał już do Katowic.

Wierzę, że w decyzjach Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej jest Ktoś więcej – mówił w Katowicach abp Adrian Galbas. W Kurii Metropolitalnej odbyło się dzisiaj kanoniczne objęcie urzędu przez arcybiskupa-koadiutora archidiecezji katowickiej.

Było to spotkanie nowego biskupa z metropolitą katowickim. – Spotkanie było bardzo serdeczne i sympatyczne, zarówno ze strony arcybiskupa, z którym rano odprawiliśmy mszę świętą, jak i ze strony wszystkich pracowników kurii – mówił abp Galbas. – Myślę, że to ja mam w sobie dużo więcej popłochu, strachu i niepewności, niż księża, którzy mnie przyjęli. Odczułem mnóstwo gościnności – dodawał.

Abp koadiutor Adrian Galbas urodził się w Bytomiu, jest pallotynem i dotychczas pełnił funkcję biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. O pierwszych wrażeniach po decyzji Ojca Świętego Franciszka i objęciu nowej funkcji rozmawiała z arcybiskupem koadiutorem reporterka Radia eM Agata Nurek:

Wprowadzenie liturgiczne abp koadiutora Adriana Galbasa do posługi odbędzie się 5 lutego 2022 podczas uroczystej Mszy Świętej w katowickiej katedrze Chrystusa Króla.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama