107,6 FM

Abp Adrian Galbas SAC: Moim pierwszym zamierzeniem jest bardziej słuchanie niż mówienie

- Moim pierwszym zamierzeniem jest bardziej słuchanie niż mówienie - zapowiedział nowy abp koadiutor archidiecezji katowickiej Adrian Galbas SAC w pierwszej rozmowie w studiu Radia eM po kanonicznym objęciu urzędu w Katowicach. Podkreślił, że bardzo ważny jest dla niego charyzmat zgromadzenia pallotynów, do którego należy, a który zawiera się w słowie: razem.

Pierwsza rozmowa w Radiu eM z abp. koadiutorem Adrianem Galbasem
Radio eM

Najciekawszym i najbardziej ulubionym okresem mojej pracy było bycie proboszczem – zauważył abp Galbas, podkreślając, że jako proboszcz w Poznaniu miał okazję najbliżej współpracować ze świeckimi. – My, duchowni, biskupi, musimy robić wszystko, żeby świeckich jeszcze bardziej zaprosić, a właściwie bardziej pozwolić im być sobą. Na najbardziej podstawowym poziomie, jeśli proboszcz zobaczy, że ma osoby, które są kompetentne i są wewnątrz Kościoła i im zaufa, to razem mogą zrobić wiele – mówił.

Pochodzący z Bytomia ks. abp Adrian Galbas wspominał w audycji „Tym żyje Kościół” swoją bytomską młodość, a także m.in. posługę biskupią w diecezji ełckiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama