107,6 FM

Grażyna Witkowska: W nowym roku liczę na pozytywne dane o PKB

– W nowym roku liczę na pozytywne dane o PKB – powiedziała w Radiu eM Grażyna Witkowska, wicedyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach. Podsumowując kończący się rok 2021, wyraziła zadowolenie z dobrych danych gospodarczych, które przejawiają się w dwucyfrowych wzrostach procentowych w porównaniu do roku 2020.

Grażyna Witkowska: W nowym roku liczę na pozytywne dane o PKB
Radio eM

Wciąż jednak, jak zauważyła Grażyna Witkowska, nie odrobiliśmy w gospodarce strat wywołanych przez pandemię i tegoroczne wskaźniki nie dogoniły jeszcze tych sprzed epidemii, czyli z roku 2019. Największe wzrosty, jak powiedziała, nastąpiły w budownictwie, choć pod tym względem woj. śląskie znalazło się na 6. miejscu w Polsce, co może być efektem mniejszej powierzchni Śląskiego w porównaniu do innych województw.

Wicedyrektor US w Katowicach powiedziała też, że ze wstępnych wyników Spisu Rolnego, który odbył się w Polsce w tym roku wynika, że ubywa małych gospodarstw rolnych, przybywa natomiast areału w dużych, generalnie jednak zmniejsza się powierzchnia pól uprawnych w Polsce. Pod tym względem woj. śląskie cechuje się podobnymi trendami.

Grażyna Witkowska przypomniała, że w styczniu przyszłego roku (2022) należy się spodziewać wstępnych ogólnopolskich wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..