107,6 FM

Atak na parafię katolicką i na księdza w DRK

Kwestor parafii św. Franciszka Ksawerego w mieście Kamituga, w prowincji Mwenga, w Demokratycznej Republice Konga został podwójnie ranny po postrzale i uderzeniu maczetą podczas napadu w nocy 31 grudnia.

Około godziny 21.00, uzbrojeni napastnicy zaatakowali parafię, podczas gdy górnicze miasto Kamituga tętniło świąteczną atmosferą końca roku. Bandyci napadli na księdza przebywającego na terenie klasztoru przy katolickiej parafii św. Franciszka Ksawerego. Zastraszyli kapłana, żądając od niego wydania pieniędzy, które zostały przywiezione jako wypłaty dla nauczycieli. Bandyci otworzyli ogień, w wyniku którego ksiądz został trafiony w nogę. Następnie zadano mu maczetą cios w głowę i zrabowano pieniądze. Ksiądz został przetransportowany do miejscowego szpitala, a jego stan nie zagraża życiu.

Atak dotyka bezpośrednio opóźnień i warunków wynagradzania nauczycieli na obszarach wiejskich. W pewnym momencie Caritas w Demokratycznej Republice Konga wyraziła brak zainteresowania pomocą państwa w wypłacaniu pensji nauczycielom na odległych obszarach, po ataku zbrojnym na konwój Caritas diecezjalnej z Uvira, który przewoził pieniądze dla nauczycieli w środkowej i górnej części Fizi.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama